sohbet odaları

Sini Köftesi (10 Kişilik)

Malzemeler :

Yarım kg Yağsız Çiğ Köftelik Kıyma
750 gram İnce Bulgur
1 adet Soğan
1 çay kaşığı Tuz
1 çay kaşığı Kırmızı Biber
1 tatlı kaşığı Margarin

İçine :

750 gram Yağsız Kıyma
1 adet Soğan
300 gram Ceviz
2 çorba kaşığı Tereyağı
2 çay kaşığı Karabiber
1 tatlı kaşığı Tuz
2 çay kaşığı Tarçın
3 çay kaşığı Kırmızı Biber
Yarım demet Maydanoz

Tarifi :

Çiğ köfte yapar gibi, kıymayı, ince bulguru, küçük küçük doğranmış soğanı, tuzu ve kırmızı biberi özleşene dek uzun süre yoğurun. 1 tatlı kaşığı margarini tepsinin içine sürün. Yoğurduğunuz bu malzemeyi iki parçaya ayırın. Malzemenin bir parçasını iyi pişmesi için, ince bir tabaka halinde tepsinin içine yayın.

Bir tencerenin içine 2 çorba kaşığı tereyağını alın. İlk önce küçük küçük doğranmış soğanı kavurun. Soğanın pembeleşmesine yakın 750 gram yağsız kıymayı ilave edin. Daha sonra havanda dövüp, incelttiğiniz 300 gram cevizi ekleyin. Son olarak da 2 çay kaşığı karabiber, tarçın, kırmızı biber, 1 tatlı kaşığı tuz ve küçük küçük çentilmiş maydanozu ilave edin.

Karıştırarak malzemeleri yumuşattıktan sonra ocaktan alın. Hazırladığınız içi soğutun. Tepsinin içine serdiğiniz ince tabakanın üzerine bu içi koyun. Malzemenin üzerine hazırladığınız köfteden yine ince bir tabaka serin. Üzerine margarin sûrdükten sonra orta ısılı fırında kızarana dek pişirin. Dilimledikte sonra servis yapabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here