sohbet odaları

Karahan Çantay Kimdir ?

Doğum tarihi : 21 Aralık 1973
Kaç yaşında öldü : 48
Burcu : Yay
Meslek : Model, Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri : Ankara
Ölüm yeri : Tayland

Karahan Çantay, 21 Aralık 1973 tarihinde öğretmen bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olarak Ankara’da doğmuştur. Balıkesir’de büyümüştür. İlk, orta ve liseyi Balıkesir’de tamamladı. Üniversite sınavlarında da, en büyük ideali olan ODTÜ’ye dereceyle girdi. 1990 yılında ODTÜ Matematik Bölümü’nü kazandı. Son sınıfa kadar okudu. Mankenliğe başlayınca okulu bıraktı. 2000 yılında okuldan atıldı.

1995 yılında “Mr Turkey” model yarışmasının birincisi oldu. 1996 yılında ilk kez İstanbul’da düzenlenen Mr World erkek güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiş ve Tom Nuyens ile Gabriel Soto’nun ardından üçüncü oldu.

Mankenlik, fotomodellik derken, dizilerde de rol aldı. 1999 yılında ‘uyuşturucu bulundurmak ve nakletmek’ suçundan hakkında dava açıldı.

Sibel Can’la arasında Londra’da aşk dedikoduları çıktı. Sonra da ortadan kayboldu.

Harika Avcı, Sibel Can ve Zeynep Uludağ gibi isimlerle televizyon dizilerinde başrolü paylaştı. Oynadığı dizi ve filmler Zehirli Sarmaşık, Sibel, Gizli Aşk, Böyle mi Olacaktı, Kumkapı Olayı / Üzgünüm, Altın Vuruş. Bunların haricinde Zeki Müren anısına tiyatro gösterisi ve Hande Ataizi ile birlikte Zorro’nun Aşkı’nda oynadı.

2000 yılının Mart atında Bülent Ersoy’un “Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim” adlı şarkının klibinde oynadı.

Bildiği Japoncayı unutmamak için Japonca kitaplar okumakta. A.B.D. New York’ta yaşayan Karahan Çantay, New York Havaalanı’nda taksicilik yapıyor.

Uzun süre önce Tayland’a yerleşen Karahan Çantay, matematik öğretmenliği yaptığı Tayland’da 07 Mart 2021 tarihinde geçirdiği trafik kazasında 48 yaşında öldü.

Filmleri ve Dizileri :

1995 – Gizli Aşk (TV Dizisi)
1997 – Böyle mi Olacaktı (TV Dizisi)
1997 – Altın Vuruş (Sinema Filmi)
1998 – Sibel (TV Dizisi)
2000 – Kumkapı Olayı / Üzgünüm (TV Dizisi)
2000 – Zehirli Çiçek (TV Dizisi)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here