sohbet odaları

Pınar Tartan Kimdir ?

Doğum tarihi : 26 Mart 1997
Kaç yaşında : 21
Burcu : Koç
Meslek : Model
Doğum yeri : İzmir

Pınar Tartan, 26 Mart 1997 tarihinde İzmir’de göçmen bir ailede doğmuştur. Lise tahsilinin önemli bölümünü İstanbul’da Ayazağa Işık Koleji’nde yaptı. İzmir Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi olan Pınar Tartan, 1.83 boyunda, iyi derecede İngilizce biliyor ve piyano çalıyor. Şiir yazmayı ve okumayı çok seviyor. Murat (d. 1999) adında bir kardeşi vardır.

Çok küçük yaştan beri piyano çalıyor. Çok iyi hocalardan dersler aldı. Kendince besteler de yapıyor. Hatta piyano dersi verdiği küçük yaş grubu öğrencileri de var. Bir yandan şiirler yazıyor. Bir şiiri var ki o da İstanbul Şiir Yarışması’nda birinci oldu. Sürekli kitap okuyor. Kara kalem resimler yapıyor. İki kedisi var. Hayvanları koruma adına aktif görev halinde. Spor kısmında ise yüzme favorisidir.

Liseyi bitirince 2015 yılında İzmir’de bir ajansa bağlı olarak modellik yapmaya başladı.

Itır Esen’in birinci olduğu Miss Turkey 2017 Yarışması’nda birinciliğinin elinden alınması sonrasında Pınar Tartan, yarışmanın üçüncüsü konumundayken, ikinciliğe yükseldi. Ardından ikinci güzel olarak ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen ‘Miss Universe’e katıldı.

Pınar Tartan, 18 Kasım 2018 tarihinde Çin’in Shenzhen kentinde yapılan Best Model of The World / Dünya Mankenler Kraliçesi Yarışması’nda birinci oldu.

Pınar Tartan, İzmir’de Sahne Tozu İzmir Tiyatrosu’nda Tiyatro eğitimi almaktadır.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here