sohbet odaları

Hakan Taşıyan Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1973
Kaç yaşında : 45
Meslek : Şarkıcı
Doğum yeri : Ankara

Hakan Taşıyan, 1973 yılında Ankara’da bir gecekonduda doğmuştur. Onüç kardeştirler. Babası Derviş Taşıyan doğulu, annesi Trabzon’ludur. Müzisyen olan babası geçimlerini sağlamak için meyhanelerde veya düğün salonlarında çaldığı klarneti ile çocuklarının nafakasını çıkarmaya çalışırdı. Çocukluğunda Saz çalmaya merak saldı.

Babası ile düğünlere meyhanelere işe gitmeye başladı. Küçük yaşlardan itibaren müzik ile geçen hayat mücadelesi devam etti. Askerliğini yaparken söylediği şarkılar arkadaşları ve komutanları tarafından çok sevildi ve komutanlarının desteği ile ilk kaseti “Hesabım Bitmedi” 1996 yılında çıktı. İstanbul’daki Unkapanı “İMÇ” çarşısındaki yapımcılar Hakan Taşıyan’ın çok sevdiği sanatçı olan Müslüm Gürses’i taklit ettiğine inandıkları için ilgilenmediler.

Sonunda İstanbul’da aradığını bulamayan Hakan Taşıyan Ankara’da Sıla Müzik tarafından ilk kasedi ”Hesabım Bitmedi” albümünü çıkardı. Tanınmaya başladı. 1997 yılında ikinci kasedi olan “Sensiz İki Gün” çıktığında çok tutuldu. Müslüm Gürses’i taklit ediyor diye eleştiriler aldı. Hayranları, konserlerinde kendilerinden geçip taşkınlık çıkarıyor ; hatta kendilerini jiletleyerek konseri kana buluyorlar.

“Gözünü Seveyim” adlı albümüyle arabesk dünyasında fırtınalar estiren Hakan Taşıyan, bu gelişmelerden hiç de memnun değil. Konserlerinde kendilerini jiletleyen hayranlarına dostluk ve kardeşlik mesajları yolluyor :

“Konserlerde birtakım üzücü olaylarla karşılaşıyoruz. Hayranlarımızın parasıyla geçiniyoruz, onların sevgisine layık olmaya çalışıyoruz, ama onların da sevgilerini daha değişik şekillerde ifade etmeleri gerekir. Gönül istiyor ki, her şey daha güzel olsun. Bizleri bu yerlere getiren onlar. Her şey, dostluk, kardeşlik ve barış içinde geçsin… Bizler Müslüman camiası ve Türk toplumu olarak merhametli ve sevgi dolu insanlarız. Bu gibi olaylar bizi üzüyor.

İstiyoruz ki, bizleri dinleyenler sevgilerini daha güzel şekillerde ifade etsinler. Konserler sanatçıyla halkı bir araya getiren sosyal olaylar. İnsanların bazı taşkınlıklarla üzülüp bir daha gelmemeyi tercih etmesini istemiyoruz. İstiyoruz ki, herkes memnun olsun. Halkımızın böyle konserlere ihtiyacı var. Zaten zor şartlar altında geçimlerini sağlıyorlar. O yüzden bu etkinliği kimsenin bozmaya hakkı yok. Bir iki kişi yüzünden kimseyi rahatsız etmeyi istemiyoruz” dedi.

1998 yılında “Hesabım Bitmedi” adlı dizide 1996 Türkiye ikinci güzeli Hilal Aslangiray ve Ebru Destan ile birlikte rol aldı. 2001 yılında “Güz Gülleri” adlı dizide Murat Soydan, Erdinç Akbaş, Özlem Savaş, Mesut Akusta, Fatma Belgen, Nilgün Belgün ile birlikte oynadı, Kemal karakterini canlandırdı. 2018 yılında ”Sessiz Sedasız Dönüş” albümü ile tekrar hayranlarıyla buluştu.

Albümleri :

1996 – Hesabım Bitmedi
1997 – Sensiz İki Gün
1998 – Gözünü Seveyim
1999 – A Canım & Kıymetini Bilemedim
2000 – Güz Gülleri
2002 – Mor Hicranlar
2003 – Hakan Taşıyan
2004 – Türkülerle
2005 – Mutluluk Yağmuru
2007 – Ya Sen Ya Hiç
2012 – Gitme Gülüm
2018 – Sessiz Sedasız Dönüş

Filmleri ve Dizileri :

2001 – Güz Gülleri (Kemal) (TV Dizisi)
1998 – Hesabım Bitmedi (Hakan) (TV Dizisi)

Müzik ekibi :

2006 – Acı Hayat (TV Dizisi) (2. Sezon) (Vokal)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here