sohbet odaları

Ferin Batman Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1966
Kaç yaşında : 51
Meslek : Diyetisyen
Doğum yeri : Burhaniye, Balıkesir

Ferin Batman, bir süredir verdiği online diyetisyenlik desteği ile de büyük ilgi topluyor. Ferin Batman, 1966 yılında Balıkesir, Burhaniye’de doğmuştur. Tiyatro ve sinema oyuncusu Zerrin Tekindor (d. 1964) ablasıdır. Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 1990 yılında mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı dalında bilim uzmanlığı yaptı. Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’in araştırmalarına katıldı. Ankara’da ki Amerikan Hava kuvvetleri Birliğinde, Beslenme Servisi yöneticisi ve Diyetisyen olarak çalışırken, değişik ülkelerdeki, Yemek ve Servis Eğitim Merkezlerinde, Fransız şefler tarafından verilen Profesyoneller için ileri düzey yemek yapımı, dünya mutfakları ve servis teknikleri kurslarına katıldı. Sheraton Ankara Oteli, yiyecek içecek bölümünde yönetici olarak çalıştı. Sheraton Oteli çalışanları için “İleri düzey yemek sunumu eğitimi” aldı.

İngiltere’de çiğ beslenme ve detoks programları üzerine eğitim aldı ve workshoplara katıldı. Sağlıklı beslenme temeline dayanan “Türk Yemekleriyle Diyet” isimli bir sağlıklı zayıflama kitabı, “Düşük Kalorili Pratik Tarifler” isimli bir yemek kitabı, şeker hastaları için hazırladığı “Diyabet Mutfağı” ve şehir insanına sağlıklı beslenme ve zayıflama önerileri veren “Metropol Diyeti” adlı kitapları bulunmaktadır. Efes Light için, düşük kalorili pratik tarifler içeren “Light Yemekler Kitabı”nı hazırladı. Hazır gıda sektöründeki bisküvi, ekmek, dondurulmuş gıda vb. firmalarına sağlıklı, diyet ürün tarifeleri geliştirdi. Digiturk, Elmax TV’de yayınlanan “A-Ferin” isimli kendi programını hazırlayıp sunmuş, TRT Okul “Hayat İşte” programında her hafta uzman konuk olarak yer almıştır.

Sağlık ve beslenme alanındaki kongre ve seminerlere katılmakta, hazırlayıp sunduğu televizyon programları ve beslenme konusunda röportajlarla yazılı ve görsel medyada yer almaktadır. Hürriyet Avrupa”da köşe yazarıdır. Beslenme ve diyet konusunda danışmanlık çalışmalarını sahibi ve kurucusu olduğu “DiyetLab” merkezinde sürdürmektedir. Uzman diyetisyenlerden oluşan ekibi ile oteller, spor ve sağlık merkezleri ile ortak çalışmalar yapmakta, diyet menüler, sporcu menüleri, eğitim ve detoks gibi programlar hazırlamakta, gıda firmalarına tarifeler geliştirmektedir. Türkiye’de ‘diyet e-kitap’ ve ‘online diyet’ sistemini ilk uygulayan kişidir. İnternet ortamında, www.ferinbatman.com sitesinde, “a-ferin online diyet” programı ile kişiye özel ve kurumsal danışmanlıklar yapıyor. Ferin Batman’ın İngiltere’de okuyan bir oğlu vardır.

Kitapları :

2002 – Türk Yemekleriyle Diyet
2004 – Düşük Kalorili Pratik Tarifler
2006 – Diyabet Mutfağı
2013 – Metropol Diyeti
2016 – Ferin Batman ile Bikini Vücudu (elele dergisi Mayıs sayısı için hazırlandı)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here