sohbet odaları

Haluk Özener Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1964
Kaç yaşında : 53
Meslek : Bürokrat
Doğum yeri : İstanbul

Haluk Özener, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1981 & 1984 yılları arasında İstanbul Vefa Lisesinde okudu. 1988 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1988 & 1989 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde yabancı dil eğitimi aldı. 1989 & 1992 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde Jeodezi Anabilim Dalı üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. 1993 & 2000 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Jeodezi Anabilim Dalı’nda doktora çalışmalarını tamamladı.

Akademik kariyerine 1989 yılında Araştırma Görevlisi olarak Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nde başlayan Haluk Özener, 2003 yılında Doçent ünvanını almış, 2005 & 2007 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Jeodezi Anabilim Dalı Başkan’lığını sürdürmüş, KRDAE / Jeodezi Anabilim Dalı ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde görev yapmıştır. Prof. Dr. Haluk Özener, 2007 & 2009 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü’nde devam ettikten sonra, 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Profesör ünvanı ile tekrar göreve başlamıştır.

1999 yılında doktora çalışması sırası ve sonrasında 2003 yılında Massachusetts Institute of Technology, Department of Earth, Atmospheric and Planetary Sciences ve Earth Resources Laboratory’de misafir araştırmacı olarak çalışmalarda bulundu. Bugüne kadar 50’nin üzerinde Uluslararası ve Ulusal araştırma projesinde, yürütücü, danışman ve araştırmacı olarak akademik çalışma yapan Prof. Dr. Haluk Özener’in, SCI ve SCI / Expanded gibi endekslerce taranan makale, bildiri, kitap ve rapor şeklinde 250’nin üzerinde bilimsel yayını bulunmakta. Prof. Dr. Özener, 30’un üzerinde Uluslararası ve Ulusal Bilimsel toplantıda, düzenleyici, oturum başkanı, bilimsel komite üyesi olarak görev yapmıştır.

Haluk Özener’in başlıca çalışma konuları ; Jeodezi, Uzay Jeodezisi, GPS ve yer bilimlerindeki uygulamaları, Jeodinamik, deprem tehlikeleri, mühendislik yapılarının deformasyonu, tünellerin Jeoteknik / Jeodezik yöntemlerle izlenmesi, Coğrafi Bilgi Sistemi ve Uygulamaları, Stokastik Modelleme, Jeodezik Ağların Kurulumu ve proje yönetimi. Prof. Dr. Haluk Özener, 2010 yılından bugüne Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı ve Jeodezi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

2009 yılından bu yana görevini yürüten Prof. Dr. Mustafa Erdik’in emekli olması nedeni ile Prof. Dr. Haluk Özener, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün 11. Müdürü olarak 6 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla göreve getirildi. Prof. Dr. Haluk Özener, halen Uluslararası Jeodezi Birliği (IAG) / Tektonik ve Deprem Jeodezisi Komisyonu Başkanı, Uluslararası WEGENER Çalışma Gurubu Başkanı, Deprem Derneği Başkanı, TMMOB / HKMO / Jeodezi ve Navigasyon Komisyonu Başkanı, Türkiye Ulusal Jeodezi Komisyonu (TUJK) / Jeodinamik Çalışma Gurubu Başkanı olarak görev yapmaktadır. İlave olarak, 20’ye yakın Uluslararası ve Ulusal Mesleki kuruluşta üyelikleri ve çeşitli görevleri bulunmaktadır. Haluk Özener, evlidir. Bir çocuğu vardır.

Ödülleri :

2015 – Türkiye Ulusal Jeodezi : Jeofizik Birliği Bilim Ödülü (IAG Fellowship)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here