sohbet odaları

Zırnık Otu Faydaları ve Zararları

Zırnık Otu Sarı renkli tabii arsenik sülfür minerali çok zehirli bir maddedir.

Zırnık önceleri kral sarısı adı ile renklendirme maksadı ile kullanılırdı. Sanayide en çok deriden kılları ayırmak için kıl dökücü olarak kullanılır. Kızıl renkli zırnık da vardır. Hamam otu ; vücuttaki gereksiz kılları almak için kullanılan, çamur kıvamına getirilip sürülen toz.

Nasıl Kullanılır ?

Bir miktar hamam otu tozuna su ekleyerek karıştırın, kıvamı aynı krem kıvamında olmalıdır. Sonra kılların, tüylerin üstüne sürün ortalama 3-4 dakika kadar bekletin. Sonra elinize lif gibi bir bez alıp sürdüğünüz yerlere sürterek kılların dökülmesini sağlayın.

Tüyler Kaç Hafta Sonra Çıkar ?

Tüy dökme işlemi yapıldıktan sonra 2-3 hafta için tüyler tekrar çıkmaya başlayacaktır. Düzenli kullanırsanız üründen tam verim ala bilirsiniz.

Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Ürünü göz ve yüzüne kesinlikle teneffüs ettirmemelisiniz. Bu yüzünde tahrişe neden ola bilir ve istenmeyen sonuçlar elde ede bilirsiniz, hatta ağır yaralanmalara bile maruz kala bilirsiniz.

Dikkat : Hamam otu çok zehirli bir bitkidir. Göz sinirlerini zayıflatarak körlüğe ve ölümlere neden ola bilir.

Zehirlenme belirtileri :

Bulantı, kusma, kusmukta sarımsak kokusu, karın ağrısı, kanlı müküslü ishal, kanamalar, hipovolemik şok, böbrek yetmezliği görülür. Morarma, bilinç bulanıklığı, koma, yavaş yavaş güçten düşme, boşaltım bozuklukları, deride tümör meydana gelmesi, şuur bozukluğu, sinir sistemi bozukluğu, kansızlık ve tırnaklarda tipik çizgilerin belirmesiyle belli olur. Solunum ve dolaşım merkezleri felcine bağlı olarak koma ve ölüm meydana gelir. Bu belirtiler başladığında bir kaç saat içinde zehirlenme ölüme neden ola bilir. Bunlardan biri veya bir kaçı var ise acil olarak en yakın sağlık kuruluşuna gidiniz.

 

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here