sohbet odaları

Uğur Türe Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1963
Kaç yaşında : 54
Meslek : Doktor
Doğum yeri : Fatsa, Ordu

Uğur Türe, 1963 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğmuştur. 1980 yılında Ankara, Bahçelievler Deneme Lisesini bitirdikten sonra 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu.  Uğur Türe, doktor olar ak mezun olduktan sonra İncesu Kayseri’de Kızılören sağlık ocağında pratisyen doktor olarak görev yapmaya başladı. 1987 & 1992 yılları arasında İstanbul Şişli Etfal Hastanesi Nöroşirürji Kliniğinde araştırma görevlisi ve sinir cerrahı olarak çalıştı. 1990 & 1993 yılları arasında University of Zurich, İsviçre’de Nöroşirurji Kliniğinde Profesör Doktor Gazi Yaşargil’in gözetiminde mikrocerrahi ve cerrahi nöroanatomi eğitimi aldı.

1995 & 1997 yılları arasında University of Arkansas for Medical Scienses, Little Rock, Arkansas, USA’da “Research Fellowship” (Araştırma görevlisi) olarak çalıştı ve Profesör Doktor Gazi Yaşargil ve Profesör Doktor O. Al-Mefty’nin gözetiminde cerrahi nöroanatomi üzerine çalışmalarına devam etti. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim dalında Yardımcı doçent olarak göreve başladı ve aynı fakültede 1999 yılında Beyin ve Sinir cerrahisi doçenti oldu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda görev yaptı ve nöroşirürji profesörü oldu.

2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalında Öğretim Üyesi ve Başkanlığını yürütmektedir. Doktor Türe’nin cerrahi nöroanatomi ve cerrahi teknikler hakkındaki çalışmaları, en önemli uluslararası nörocerrahi dergilerinde ve kitaplarda yayınlanmıştır. Çeşitli ülkelerde davet edilen bir konuşmacı olarak çeşitli kongre, toplantı ve kurslara katıldı ; ABD, Brezilya, Portekiz, Finlandiya, İspanya, İsviçre, İngiltere, Almanya, Çin ve Japonya dahil olmak üzere, “CNS Kongresi”nde “Üstün bir occipitofrontal fasikül var mı ?” Konulu sunumu için “onurlu anma” ödülüne layık görüldü. Uğur Türe, evlidir.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here