sohbet odaları

Recep Öztürk Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1960
Kaç yaşında : 60
Meslek : Profesör Doktor
Doğum yeri : İkizdere, Rize

Recep Öztürk, 1960 yılında Rize iline bağlı bir ilçe olan İkizdere’de doğmuştur. Eğitimine Tulumpınar Köyü Mehmet Akif İlkokulunda başladıktan sonra İkizdere Ortaokulu ve Rize Lisesinden 1978 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1984 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlığını yaptı.

Recep Öztürk, 1994 yılında doçent, 2000 yılında profesör oldu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyeliğinden 2016 yılında emekli oldu.

Recep Öztürk’ün öncelikli uğraş alanları ; hastane enfeksiyonları, HIV enfeksiyonu, enfeksiyöz ishaller, enfeksiyon hastalıkları laboratuvar tanısı ile yüksek öğretimde ve sağlıkta kalitedir.

Profesör Doktor Recep Öztürk, 22 Ekim 2009 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyeliğine seçildi, bu görevde 2013 yılına kadar kaldı. 2011 & 2015 yılları arasında Tıpta Uzmanlık Kurulu (TUK) üyeliği yapan Profesör Doktor Recep Öztürk, Hastane Enfeksiyonları, Grip ve Boğmaca Bilimsel Danışma Kurulları Üyesidir. Aynı zamanda Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Bilimsel Danışma Kurulu, Pandemi İzleme Bilim Kurulu üyesidir.

Profesör Doktor Recep Öztürk, halen Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesidir.

Profesör Doktor Recep Öztürk, Mart 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin’de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar vere bilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda yer alan bazı isimler şu şekilde :

Profesör Doktor Ateş Kara
Profesör Doktor Tevfik Özlü
Profesör Doktor Alpay Azap
Profesör Doktor Canan Ağalar
Profesör Doktor Recep Öztürk
Profesör Doktor Mehmet Ceyhan
Profesör Doktor İlyas Dökmetaş
Profesör Doktor Serap Şimşek Yavuz

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here