sohbet odaları

Canan Ağalar Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1962
Kaç yaşında : 58
Meslek : Profesör Doktor
Doğum yeri : Ankara

Canan Ağalar, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. Özel Yükseliş Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu.

Canan Ağalar, Bandırma Devlet Hastanesi Acil Servisi ve Ankara 4. Verem Savaş Dispanserinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ihtisasını Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı. Aynı Hastanede dört yıl uzman olarak çalıştı. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinde yardımcı doçent ve doçent kadrolarında görev yaptı.

Canan Ağalar, 2003 yılından beri Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Bir dönem, Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği (EKMUD)’nde genel sekreterlik görevini yürüttü. Halen Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Yeterlik Kurulu (EMEK) Başkanıdır.

Yurt içi ve yurt dışında 100 civarında yayınlanmış yayını vardır.

Profesör Doktor Canan Ağalar, Mart 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin’de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar vere bilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda yer alan bazı isimler şu şekilde :

Profesör Doktor Ateş Kara
Profesör Doktor Tevfik Özlü
Profesör Doktor Alpay Azap
Profesör Doktor Canan Ağalar
Profesör Doktor Recep Öztürk
Profesör Doktor Mehmet Ceyhan
Profesör Doktor İlyas Dökmetaş
Profesör Doktor Serap Şimşek Yavuz

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here