sohbet odaları

Maya Hawke Kimdir ?

Doğum tarihi : 08 Temmuz 1998
Kaç yaşında : 21
Burcu : Yengeç
Meslek : Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri : New York, ABD

Maya Hawke, 08 Temmuz 1998 tarihinde ABD, New York’da oyuncu Uma Thurman ve oyuncu Ethan Hawke’nin kızı olarak doğmuştur. Anne ve babası 2005 yılında boşandı. Brooklyn’deki Saint Ann’s Okulu’nda okudu. Londra’daki Kraliyet Drama Sanatları Akademisinde eğitim aldı. Yaz aylarında da New York’taki ünlü Stella Adler Stüdyo Stüdyosu’nda oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca New York Şehri, Manhattan’ın Yukarı Batı Yakası’nda Sahne Sanatları Merkezi’nde bulunan The Juilliard School’da sahne sanatları eğitimine 1 sene devam etti.

Maya Hawke, kariyerinin başında hem annesi hem de büyükannesi gibi Vogue için modellik yaptı. 2016 yılında İngiliz moda perakendecisi AllSaints’ın, 2017 yılında Calvin Klein’ın iç çamaşırları için modellik yaptı.

Maya Hawke, 2019 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı “One Upon a Time in Hollywood” filmde Margot Robbie, Brad Pitt, Leonardo Di Caprio, Al Pacino, Dakota Fanning, Kurt Russell, Damian Lewis, Emile Hirsch, Luke Perry, Tim Roth, Burt Reynolds, Michael Madsen ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :

2019 – One Upon a Time in Hollywood (Flower Child) (Sinema Filmi)
2019 – Stranger Things / Tuhaf Seyler (Robin Buckley) (TV Dizisi)
2018 – Ladyworld (Romy) (Sinema Filmi)
2017 – Little Women / Küçük Kadınlar (Jo March) (TV Dizisi)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here