sohbet odaları

Ateş Kara Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1968
Kaç yaşında : 52
Meslek : Profesör Doktor
Doğum yeri : Ankara

Profesör Doktor Ateş Kara, 1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Lisesi’nden 1987 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1994 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisansını yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşında tamamladı. Ardından doktorasını da aynı yerde Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları üzerine 2002 yılında bitirdi.

Profesör Doktor Ateş Kara, 1998 & 1999 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başasistanlığı yaptı.

Profesör Doktor Ateş Kara, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi’nde çocuk enfeksiyon hastalıkları yandal ihtisasını 2002 yılında bitirdikten sonra aynı ünitede çalışmaya devam etti.

2004 yılında pediatri doçenti olan Profesör Doktor Ateş Kara, 2010 yılında profesör oldu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim üyesi olan Profesör Doktor Ateş Kara, halen Enfeksiyon Hastalıkları Derneği genel sekreteri görevini de yürütmektedir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında farklı danışmanlık görevleri de bulunmaktadır.

Profesör Doktor Ateş Kara, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin’de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar vere bilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda yer alan bazı isimler şu şekilde :

Profesör Doktor Ateş Kara
Profesör Doktor Tevfik Özlü
Profesör Doktor Alpay Azap
Profesör Doktor Canan Ağalar
Profesör Doktor Recep Öztürk
Profesör Doktor Mehmet Ceyhan
Profesör Doktor İlyas Dökmetaş
Profesör Doktor Serap Şimşek Yavuz

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here