sohbet odaları

Leyla Tanlar Kimdir ?

Doğum tarihi : 13 Aralık 1997
Kaç yaşında : 22
Burcu : Yay
Meslek : Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri : İstanbul

Leyla Tanlar, 13 Aralık 1997 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babaannesi İtalyan, annesi filolog, Alman dili ve edebiyatı okumuş ve şimdi İTÜ’nün lisesinde Almanca öğretmenliği yapmakta, babası da uluslararası ticaretle uğraşıyor. 5 yaş büyük bir abisi vardır.

Leyla Tanlar, Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’ndan mezun olduktan sonra İtalyan Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayıp mezun oldu. Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde üniversite eğitimine devam etmektedir. Medya ve Görsel Sanatlar’la birlikte Arkeoloji ve Sanat Tarihi yan dalı da yapmaya başladı.

Bir çok tiyatro kulübünde de faaliyetler gösteren Leyla Tanlar ; oyunculuğa olan ilgisinden dolayı Akademi 35,5’a yazılarak, aldığı kurslar neticesinde mezun oldu. University of California At Los Angeles’ta (UCLA) oyunculuk workshoplarına katıldı.

Leyla Tanlar, 2016 yılında InStyle dergisinin Mart sayısı için modellik yaptı.

Leyla Tanlar, 2014 yılında “Paramparça” dizisinde Cansu Gürpınar karakterini canlandırırken, başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya, Ebru Özkan, Alina Boz, Civan Canova ve Cemal Hünal yer aldı.

2015 yılında 4.’sü düzenlenen İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri töreninde ‘En Çok Gelecek Vaad Eden Oyuncu Ödülü’nü aldı.

Leyla Tanlar, 2018 yılında yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı, senaryosunu Melek Gençoğlu’nun yazdığı “Şahin Tepesi” adlı dizide Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner ve Mustafa Mert Koç ile birlikte rol aldı.

Ödülleri :

2015 – Gelişim Üniversitesi’nden ‘En Çok Gelecek Vaad Eden Oyuncu Ödülü

Filmleri ve Dizileri :

2018 – Şahin Tepesi (Deniz Akdora) (TV Dizisi)
2018 – Mehmed : Bir Cihan Fatihi (Esleme) (TV Dizisi)
2014 & 2016 – Paramparça (Cansu Gürpınar) (TV Dizisi)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here