sohbet odaları

Defne Erkara Kimdir ?

Doğum tarihi : 20 Ocak 1975
Kaç yaşında : 44
Burcu : Kova
Meslek : Doktor
Doğum yeri : Erenköy, Kadıköy, İstanbul

Defne Erkara, 20 Ocak 1975 tarihinde İstanbul, Erenköy’de dünyaya gözlerini açtı. 1980 & 1985 tarihleri arasında Erenköy İlkokulunda okudu. İlkokulda diğer öğrenciler gibi oyun ağırlıklı bir dönem geçirdikten sonra, 1985 & 1992 yılları arasında ortaokul ve liseyi Özel Doğuş Kolejinde okudu. Ortaokuldan itibaren okulunun en çalışkan öğrencilerinden biri oldu. Doğuş Koleji’ni dereceyle bitirdikten sonra kazandığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde de (Çapa Tıp) 1992 & 1998 yılları arasında lisans eğitimini 1998 dönem ikincisi olarak tamamladı. Aynı yıl, aynı fakültenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünü kazandı.

1998 & 2004 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünde ihtisas branşını tamamlayarak 2004 yılında uzman oldu.

Operatör Doktor Defne Erkara, uzun yıllar özel sektörün değişik işletmelerinde çalıştı. 2014 yılında kendi kliniğini kurdu. Halen İstanbul Gayrettepe’deki kendi kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Seyahat etmeyi ve tarih okumayı çok seven Defne Erkara, özellikle Bizans Tarihi ve o dönem yapılarına ilgi duymaktadır. Türkiye ve Dünya’daki Bizans eserlerinin pek çoğunu ziyaret etmiştir. Bu konuda bir kitap yazmayı düşünmektedir. Konusu da muhtemelen “Camiiye Dönüştürülen Bizans Kiliseleri” olacaktır.

Operatör Doktor Defne Erkara, evli ve 2 kız annesidir. Eşi Doktor Oğuz Erkara 100 Tarihi Lokanta kitabının yazarı ve www.100tarihilokanta.com web sitesinin yöneticisidir. Operatör Doktor Defne Erkara, eşiyle birlikte tarihi lokantaları sık sık ziyaret eder.

İnstagram : https://www.instagram.com/opdrdefneerkara
YouTube : https://www.youtube.com/user/defneerkara

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here