sohbet odaları

Osman Girgin Kimdir ?

Doğum tarihi : 19 Ekim 1991
Kaç yaşında : 28
Burcu : Terazi
Meslek : Spiker, TV Sunucusu
Doğum yeri : Bergama, İzmir

Osman Girgin, 24 Eylül 2018 tarihinden itibaren Haber Global televizyon kanalında haber programları yapmaktadır.

Osman Girgin, 19 Ekim 1991 tarihinde İzmir’in Bergama ilçesinde doğmuştur. Ailesi çiftçilik yapmaktadır. İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümünden 2013 yılında mezun oldu.

Star Gazetesi ve Doğan Haber Ajansı İzmir Bürosunda Polis Muhabirliği yaptıktan sonra CNN Türk Ankara Bürosunda stajyerlik, Fox TV Ankara Bürosunda yarı zamanlı muhabirlik yaptı. 2014 Ocak ayından itibaren Habertürk TV’de muhabir olarak çalıştı. Burada özellikle de Zeytin Dalı Harekâtının 4. Gününde ‘Sınır ötesinde yaşanan olayları Habertürk TV ekranlarında, harita üzerinden cevaplayarak başarılı bir sunuma imza atmıştır.

Yine aynı şekilde 2015 yılında Osman Girgin ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’ın İncirlik izlenimleri oldukça ses getiren haberler arasında yer almıştır. Osman Girgin aynı zamanda köşe yazıları da kaleme almıştır.

Habertürk yönetimi ile zam tartışmaları nedeni ile 2014 Ocak ayından bu yana Habertürk TV’de muhabir olarak çalışan Osman Girgin 04 Temmuz 2017 tarihinde Habertürk TV’den ayrıldı.

Azerbaycan’lı Global Medya Grup tarafından kurulan ve TR24 olan ismini Haber Global olarak değiştirmiş olan 24 Eylül 2018 tarihinden itibaren yayın hayatına başlayan “Haber Global” isimli televizyon kanalında çalışmaktadır.

Osman Girgin, 24 Eylül 2018 tarihinden itibaren Haber Global televizyon kanalında gündemin en sıcak haberlerini saat 16:00’da ‘Günün Nabzı’ adlı programında sundu. 26 Aralık 2018 tarihinden itibaren de aynı kanalda “Mesele” adlı programı sunmaya başladı.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here