sohbet odaları

Mustafa Erdoğan Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1965
Kaç yaşında : 51
Meslek : Gazeteci, Yönetmen
Doğum yeri : Hakkari

Mustafa Erdoğan, 1965 doğumlu gazeteci ve sanat yönetmeni. Erdoğan kurduğu halk dansları topluluğu Sultans of the Dance ile (daha sonra ismi Anadolu Ateşi ola’de ve yurtdışında birçok gösteriye imza attı. Mustafa Erdoğan, 1965’de Hakkari’de Nazım Erdoğan ve Süheyla Erdoğan çiftinin büyük oğulları olarak dünyaya geldi. Oyuncu Yılmaz Erdoğan ve ses sanatcısı Deniz Erdoğan kardeşleridir. Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü ve Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Öğrenciliği sırasında halk dansları topluluklarında çalışan Erdoğan, bu sırada Türkiye’de ve dünyada düzenlenen çeşitli festival ve yarışmalara katılmaya başladı. 1985 yılında Gazi Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu’nu kuran Erdoğan, bu toplulukla Edirne, Kırklareli, Artvin, Van, Bitlis, Hakkari, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Muğla ve Aydın yörelerine ait halk danslarını sergiledi.

Mustafa Erdoğan, 1999 & 2000 yılları arasında İstanbul-Gül Düşündürü Tiyatrosu’nda ve Beşiktaş Kültür Merkezi’nde kareograflık yaptı. 1997’den itibaren Bilkent Üniversitesi’nde de halk oyunları üzerine çalışmalar yapmaya başlayan Erdoğan, derleme ve koreografik çalışmalar da yaptı ve 1999’da Türkiye’nin ilk özel dans topluluğu Sultans of the Dance’ı kurdu. Sonrasında Anadolu Ateşi adını alan topluluk, kardeşi Yılmaz Erdoğan’ın da süpervizörlüğünde Anadolu’nun zengin kültürünü danslarıyla tüm dünyaya tanıttı.

Dansçı aranıyor ilanlarının sonucunda seçilen 90 kişilik genç bir ekibin, yoğun tempolu ve özverili çalışmalarıyla hayata geçen Anadolu Ateşi, 3 Mayıs 2001’deki ilk gösterinin ardından yurtiçinde ve yurtdışında (İsrail, Çin, Japonya, Lübnan, Katar, Almanya, Hollanda , İsviçre, Belçika, Azerbaycan, Bulgaristan, Lübnan, Ürdün, Romanya, Kıbrıs) 6 milyondan fazla izleyiciye ulaştı. Çağdaş Gazeteciler Derneği’nde Genel Sekreter Yardımcısı görevinde de bulunan Erdoğan, Demokrasi Gazetesi’nin ve Söz Dergisi’nin Ankara Temsilciliğini yürüttü aynı zamanda Turkish Daily News Gazetesi’nde siyasi parti muhabirliği ve serbest gezi yazarlığı yaptı. Mustafa Erdoğan, 5 Eylül 2004’te ünlü şarkıcı Gülben Ergen’le evlendi. 18 Ocak 2007 tarihinde Atlas ismini verdikleri bir oğlu oldu. Daha sonra 22 Haziran 2009 tarihinde Ares ve Güney adını verdikleri ikiz oğulları dünyaya geldi. 11 Nisan 2012 tarihinde boşandılar.

Gazetecilik çalışmaları :

Çağdaş Gazeteciler Derneği : Genel Sekreter Yardımcısı
Ozgur Gundem gazetesi : Ankara Temsilcisi
Söz Dergisi : Ankara Temsilcisi
Turkish Daily News Gazetesi : Siyasi Parti Muhabirliği, Serbest Gezi Yazarlığı

Kitapları :

Modern Türkiye’de Anayasalar ve Siyasi Hayat
Eski Yeni Türkiye Hukuksuz Demokrasinin Hikayesi
Hezreti Muhemmed
İleri Demokrasi
Özgürlük Perspektifinden Hukuk ve Demokrasi
Liberalizm, Demokrasi ve Türkiye Modeli
Türkiye Özgürleşebilir mi ?
28 Şubat Günlüğü Post-Modern Darbenin Anatomisi
Hazreti Muhammed (s.a.v.) / Gül Devri – 1
Bizi Kürtler Özgürleştirecek
İnsan Hakları Teorisi ve Hukuku
Aydınlanma Modernlik ve Liberalizm
Anayasa Hukuku (Mustafa Erdoğan)
Anayasal Demokrasi
Abdülbaki Baykara Dede Hayatı Şahsiyeti Eserleri ve Şiirleri : Meşrutiyetten Cumhuriyete
Dersimiz Özgürlük
Rejim Sorunu
28 Şubat Süreci
Liberal Toplum Liberal Siyaset
İslam ve Liberalizm
Demokrasi Laiklik Resmi İdeoloji
Türkiye’de Anayasalar ve Siyaset

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here