sohbet odaları

Michael Kors Kimdir ?

Doğum tarihi : 09 Ağustos 1959
Kaç yaşında : 58
Burcu : Aslan
Meslek : Tasarımcı
Doğum yeri : Long Island, New York, ABD

Michael Kors, 9 Ağustos 1959 tarihinde Long Island, New York, ABD’de doğmuştur. Gerçek adı aslında Karl Anderson’dır. Michael Kors beş yaşındayken annesi ikinci evliliğini yapınca üvey babasının soyadını almış. Annesinin ilk adını değiştirmek ister misin sorusuna Michael olarak cevap veren bu küçük çocuk, bugünün Michael Kors’u olmanın ilk adımlarını da aslında ta o zamanlar atmış. Annesinin gelinliğini beğenmeyen Michael Kors henüz beş yaşındayken, gelinliğin tasarımını değiştirtmiş. New York’taki Bellmore’da John F. Kennedy Lisesi’nden mezun oldu.

Büyük anne ve babasının da modaya düşkün olması ayrıca annesinin de oğlunun bu yönünü keşfedip ona destek olması sonucu, Michael Kors 18 yaşında iken 1977 yılında New York’ta bulunan, Fashion Institute of Technology’de eğitim almak için başlamış ancak 9 ay sonra Lothar’s’da işe girince okulu bırakmış. Amerika’da yaşayan Michael Kors aynı zamanda Michael Kors firmasının başkanıdır ve modaya olan ilgisiyle oldukça çok tanınır. Erkek, kadın giyim, aksesuar, çanta ve özellikle saatte yapılan tasarımlar bu markanın gittikçe büyümesine yol açmıştır.

Michael Kors Celine’de 1997 yılından 2003 yılına kadar ilk kadın hazır giyim tasarımcısı oldu. Kors’un annesi Yahudi, babası da İsveç kökenliydi. Michael Kors, henüz öğrenciyken, New York’un ünlü butiklerinden biri olan Lothar’s’da satış danışmanı olarak çalışmaya başlamış, burada da yaratıcı zekâsını kısa zamanda ortaya koymuş ve firmanın tasarımcılığına getirilmiş. Burada çıkarttığı koleksiyonlarıyla kısa sürede basının ilgi odağı haline gelen ünlü tasarımcı, 1981 yılında henüz 22 yaşındayken, Michael Kors Markasını üretmiş ve ilk kadın koleksiyonunu çıkartmış.

Michael Kors, kalite ve estetiği üreticiği birleştirip, her sezona uyum sağlayan şık ve prestijli saat modelleriyle stil sahibi kullanıcılara hitap eden bir marka üretmiş. Modaya ve trendlere yön veren ve bir anlamda yakıtı moda olan ABD’li ünlü marka Michael Kors Şirketi, aynı zamanda ülke sınırları dışına çıkarak farklı ülkelerin tasarım detaylarını da saat modelleriyle birleştiriyor. Michael Kors yaratıcılığın farklı saat formlarında hayat bulduğu saat modelleriyle, marka ürünlerinde sunduğu lüks ve şık tasarım detayını gözler önüne seriyor.

Rengârenk koleksiyonu ile fark atan ve heyecan veren Kors, ışıltılı saatleriyle, özel ve değerli hissetmek isteyen herkese, uyumlu ve göz alıcı bir şıklık vaat ediyor. Bugüne kadar Jennifer Lopez, Rachel McAdams, Elissa, Heidi Klum, Catherine Zeta Jones, Michelle Obama, Joan Allen, Jennifer Garner, Gwyneth Paltrow ve Rene Russo gibi ünlüleri giydiren Michael Kors’un asıl ilgili alanı kadın spor giyimidir. Kors’un tasarımlarını giyen ünlüler arasında Olivia Wilde, Dakota Johnson, Blake Lively, Kate Hudson, Jennifer Lawrence, Taylor Swift, Kate Middleton, Angelina

Jolie, Jennifer Lopez, Hillary Clinton, Melania Trump, İvanka Trump, Heidi Klum ve Catherine Zeta Jones, Michelle Obama gibi ünlüler vardır. Michael Kros, 2006 yılında Şeytan Marka Giyer (Devil Wears Prada) filminde Meryl Streep ile minik bir sahnede rol almıştır. Kanser araştırmalarına destek veren ve 30. meslek yılını 2011’de dolduran Michael Kors’un New York, Beverly Hills, Palm Beach, Manhasset, Chicago gibi şehirlerde butikleri mevcuttur. 2016 yılındaki ilk mali çeyreğin sonundan itibaren, Kors’un dünya genelinde 770’den fazla Lifestyle mağazası vardır.

Michael Kors Koleksiyonu Londra, Paris, Cannes, Milano, Tokyo, Hong Kong, Şangay ve Seul’deki markaların mağazalarında da satılmaktadır. Michael Kors, 16 Ağustos 2011 tarihinde Lance LePere ile Southampton, New York’ta evlendi. Dünyaca ünlü eşcinsel modacı Michael Kors’un kişisel serveti 2014 yılında Forbes’e göre 1 Milyar dolardır. Michael Kors, Twitter hesabında 2017 güz modellerini tanıtan bir tweet atarak yeni tasarımlarından bazılarının fotoğrafını paylaştı. PKK’lı teröristlerin kıyafetlerine benzetilen tasarımlardan biri, özellikle Türk kullanıcıların büyük tepkisini çekti.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here