sohbet odaları

Mahmut Özer Kimdir ?

Doğum tarihi : 05 Mayıs 1970
Kaç yaşında : 47
Burcu : Boğa
Meslek : Akademisyen
Doğum yeri : Tokat

Mahmut Özer, 5 Mayıs 1970 tarihinde Tokat’ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Tokat’ta tamamladı. Tokat İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını 1996 yılında ve 2001 yılında doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında bitirdi.

Profesör Doktor Mahmut Özer, 1992 & 1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı’nda Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır. Daha sonra 1994 & 2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu Elektrik Programı’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Temmuz 2002’de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamıştır.

Aynı üniversitede 2005 & 2010 yılları arasında Doçent olarak görevine devam etmiştir. Temmuz 2010 itibarıyla Profesör olarak atanan Profesör Doktor Mahmut Özer, 28 Kasım 2010 tarihinden itibaren Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü görevine getirildi. Ayrıca, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkan vekili olan Profesör Doktor Özer, şu ana kadar 24 yüksek lisans tezine ve 7 doktora tezine danışmanlık yapmıştır.

SCI indeksli dergilerde 48 makalesi, ulusal hakemli dergilerde 18 makalesi, 3 uluslararası kitap bölümü, 3 ders notu, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulmuş ve basılmış 110 bildirisi bulunmaktadır. Profesör Doktor Mahmut Özer’in yayınlamış olduğu makalelere Eylül 2017 itibariyle 772 atıf (Web of Science) yapılmıştır. Alanı ile ilgili çok sayıda yayını olan Profesör Doktor Özer’in ayrıca yükseköğretimle ilgili yayınları ve “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi” ve “Türkiye’nin İnsan Kaynağının Belirlenmesi” başlıklı ortak yazarlı kitapları bulunmaktadır.

1 Ağustos 2015 & 1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) Başkanlığı yapmıştır. TÜBİTAK tarafından çıkarılan ve Science Citation Index (SCI) kapsamında taranan Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences dergisinin baş editörüdür (Editor in Chief). Halen İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesidir.

Profesör Doktor Mahmut Özer, Nebahat Özer ile evli ve 3 çocuğu vardır. 15 Ekim 2015’den itibaren YÖK temsilcisi olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanvekilliği görevini sürdürdü. ÖSYM Başkanı olan Profesör Doktor Ömer Demir’in 21 Ağustos 2017 tarihinde istifa etmesi ile boşalan ÖSYM Başkanlığına Profesör Doktor Mahmut Özer 4 Ekim 2017 tarihinde atandı.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

1 Yorum to “Mahmut Özer Kimdir ?”

  1. Necmettin Yücel dedi ki:

    ÖSYM Başkanlığına Profesör Doktor Mahmut Özer atandı.

    ÖSYM Başkanı olan Profesör Doktor Ömer Demir’in 21 Ağustos 2017 tarihinde istifa etmesi ile boşalan ÖSYM Başkanlığına Profesör Doktor Mahmut Özer 4 Ekim 2017 tarihinde atandı.

    Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, ÖSYM Başkanlığına Profesör Doktor Mahmut Özer’in atanmasının 6114 sayılı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesi gereğince uygun görüldüğü belirtildi.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here