sohbet odaları

Çiğdem Akın Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1970
Kaç yaşında : 47
Meslek : Tasarımcı
Doğum yeri : İstanbul

Çiğdem Akın, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. İş hayatına 1988 yılında Vakko’da başladı. On altı yıl Vakko bünyesinde pek çok markanın yöneticiliğini yaptı.
2004 yılında kendi adıyla tasarladığı markası “Çiğdem Akın”ı sınır ötesine taşıyarak bir dünya markasına doğru biçimlendirmek için tasarım yolculuğuna devam etmektedir.

2006 yılından itibaren yurt dışındaki seçkin fuarlara katılmaktadır. Tasarımlarını yaptığı atölyesinde, “Çiğdem Akın” markası için çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda sektörün lider markalarına tasarım desteği vermektedir. Çiğdem Akın, genellikle koleksiyonu tasarlama aşamasında sıra dışı kuplar kullanmaktadır.

Dolayısıyla kullandığı renkler ve kuplar zamansız bir trende öncülük etmektedir. Çiğdem Akın tasarımları her sezon rahatlıkla kullanılabilecek parçalardır ve her bedene uygun bir stil sunmaktadır. Çiğdem Akın markası İtalya, Fransa ve Beyrut başta olmak üzere Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’da ve birçok ülkede tasarım butiklerinde satılmaktadır.

İstanbul Moda Haftası kapsamında pek çok kez koleksiyon sunan Akın, sosyal sorumluluk projelerine tasarımlarıyla destek veriyor. Çiğdem Akın, Mercedes Benz Fashion Week’te bu güne kadar, ‘‘Sihirli Dokunuşlar’’, ‘‘Equine’’, ‘‘Ada’’, “Inferno”, “Purgatorio” ve “Paradiso”, “Gaia”, “Nefes”, “Aptalca Şeyler” isimlerinde defile gerçekleştirmiştir.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here