sohbet odaları

Ege Kökenli Kimdir ?

Doğum tarihi : 20 Mart 1993
Kaç yaşında : 25
Burcu : Balık
Meslek : Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri : Kırklareli

Ege Kökenli, 20 Mart 1993 tarihinde Kırklareli’de doğmuştur. Çocukluk yıllarını Kırklareli’de basketbol, bale, atletizm ve halkoyunları ile geçirdi. Lise eğitimi için İstanbul’a gelen Ege Kökenli Fransızca eğitim veren bir lisede 5 yıl okudu. Bu arada okulun tiyatro ekibinde aktif olarak görev aldı. Bilgi Üniversitesinde 2 yıl uluslararası ilişkiler bölümünde okuduktan sonra yeniden üniversite imtihanlarına girerek Haliç Üniversitesi’nde konservatuar bölümüne geçti.

Ege Kökenli, 2004 yılında yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın yaptığı “En İyi Arkadaşım” dizisinde Ece karakterini canlandırırken dizide Hamdi Alkan, Yılsu Sarper, Görkem Yeltan, Tolga Savacı, Barış Arduç, Alara Ertürk, Mehmet Ulay gibi oyuncular rol aldı. 2006 yılında senaryosunu Birol Güven’in yazdığı “Anadolu Kaplanı” dizisinde Çetin Tekindor, Sarp Apak, Hamdi Alkan, Mustafa Uğurlu, Beste Bereket, Atilla Yiğit ile beraber oynadı.

2013 yılında Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan, yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı ve başrollerinde Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in oynadığı “Çalıkuşu” adlı dizide Mari karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında Sadullah Çelen’in yönetmenliğini yaptığı “Güneşin Kızları” dizisinde Emre Kınay, Teoman Kumbaracıbaşı, Tolga Sarıtaş, Hande Erçel, Evrim Alasya, Burcu Özberk, Miray Akay, Berk Atan ile beraber rol aldı. 2017 yılında yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı “Kalp Atışı” adlı dizide Ege Kökenli ; Bahar Tunç karakterini canlandırırken Gökhan Alkan, Hakan Gerçek, Öykü Karayel, Fatih Dönmez, Ali Burak Ceylan ile birlikte rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :

2017 – Kalp Atışı (Bahar Tunç) (TV Dizisi)
2015 – Güneşin Kızları (Melisa Taşkıran) (TV Dizisi)
2015 & 2016 – Asla Vazgeçmem (Yaren) (TV Dizisi)
2014 – Çiçek (Defne) (TV Dizisi)
2013 – Çalıkuşu (Mari) (TV Dizisi)
2011 – Yahşi Cazibe (Itır) (2. Sezon) (TV Dizisi)
2010 – Öğretmen Kemal (Peri) (TV Dizisi)
2006 – Anadolu Kaplanı (Gizem) (TV Dizisi)
2004 – En İyi Arkadaşım (Ece) (TV Dizisi)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here