sohbet odaları

Şevki Sözen Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1963
Kaç yaşında : 58
Meslek : Profesör Doktor
Doğum yeri : Kabil, Afganistan

Profesör Doktor Şevki Sözen, Müge Anlı’nın yaptığı “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında 2011 yılından itibaren görev yapmaktadır.

Şevki Sözen, 1963 yılında Afganistan’ın başkenti Kabil’de doğmuştur. Tam adı Mehmet Şevki Sözen’dir. Babası Profesör Doktor Hayri Sözen ise Makedonya İştip Kasabasında doğmuştur. Baba tarafından aslen Makedonya asıllıdır. İlkokulu İstanbul’da Ataköy İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Saint Benoit Fransız Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Şevki Sözen, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi, ABD, New Jersey’de Rutgers Üniversitesi, Adli Tıp Doçentliği ve Adli Tıp Profesörlüğü’nde eğitimini tamamlamıştır. Askerliğini 1990 & 1991 yılları arasında yedek subay olarak Ankara’da Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Patoloji Anabilim Dalında yapmıştır.

1991 yılında Adana’da Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, Adli Tıp Grup Başkanlığında Adli Tıp Uzmanı olarak göreve başladı. 1993 & 1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Adli Tıp Anabilim Dalında Adli Tıp Uzmanı oldu. 1994 & 2000 yılları arasında Adli Tıp Doçenti olan Şevki Sözen, 2000 yılında Adli Tıp Profesörü oldu.

2001 & 2003 yılları arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanı olarak çalıştı.

Profesör Doktor Şevki Sözen, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalında kariyerine devam etmektedir.

Profesör Doktor Şevki Sözen, aile içi şiddet, çocuk istismarı ve cinsel saldırılar alanında danışmanlık yapmaktadır.

Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Şevki Sözen, evlidir ve bir çocuğu vardır.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Müge Anlı’nın yaptığı, yönetmenliğini Ahmet Şirin’in üstlendiği ATV’de sabah kuşağında yayınlanan kayıp kişilerin arandığı, işleyeni belli olmayan veya işleyenin bulunamadığı cinayetlerin aydınlatılmaya çalışıldığı “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında 2011 yılından itibaren Müge Anlı’nın yanında Psikiyatrist Profesör Doktor Arif Verimli ve Avukat Rahmi Özkan ile birlikte Adli Tıp Uzmanı olarak Profesör Doktor Şevki Sözen’de görev yapmıştır.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here