sohbet odaları

Zafer Peker Kimdir ?

Doğum tarihi : 04 Ekim 1959
Kaç yaşında : 58
Burcu : Terazi
Meslek : Şarkıcı, Besteci, Söz Yazarı
Doğum yeri : Bakırköy, İstanbul

1993 yılında çıkardığı albümde yer alan “Diyemedim” adlı parça ile arabesk dünyasında hızlı bir çıkış yapan sanatçı. Zafer Peker, 4 Ekim 1959 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. Funda ve Ebru adında iki kız kardeşi ile şarkıcı Hakan Peker (d. 1963) adında erkek kardeşi vardır. 1992 yılının Ocak ayında kardeşi Hakan Peker ile beraber “Peker Müzik” şirketini kurdu. Hakan Peker’in “Hey Corç” adlı albümünden sonra, Zafer Peker ilk albümü “Sensiz Olmaz”ı 1992 yılı Temmuz ayında çıkardı. Albümde yer alan “Diyemedim” adlı parçası müzik severler tarafından büyük beğeni gördü ve albüm 1993 yılının yaz aylarında adeta yeniden çıkış yaptı. Öyle ki, birçok radyoda dinleyici oylarıyla dönemin en çok istek alan şarkısı seçildi. Best FM’de de yılın en iyi slow şarkısı. Zafer Peker, bu albümden sonra 1994 yılında “Kafayı Taktım Sana” adlı albümünü çıkardı ve bu albümde de “Sensiz Sabah Olmuyor” adlı şarkısı ile yine müzik severlerin gönlündeydi.

Dönemin modası haline gelen her yıl yeni bir albüm çıkarma modasına pek girmedi. Hep iki yıl arayla albümler yaptı. 1996 yılında “Dayanmıyor Yüreğim” adlı albümü geldi. Bu albümde “Veresiye Olmaz” en hareketli şarkısıydı. Albümlerinde artık kendi şarkılarına da yer vermek istiyordu. Nitekim öyle de oldu. 1998 yılında çıkan “Aşkımız Var Gibi” albümünde, hem albüme adını veren “Aşkımız Var Gibi” hem de “Anlamazsın” adlı şarkısı yine en beğenilen şarkılar arasındaydı. Bir sonraki albümü olan “Zafer Peker 2001” adlı albümünü ; şirketteki prodüksiyonlar ve konser çalışmaları nedeniyle yaklaşık 4 yıl aradan sonra çıkardı. Bu albümde Yalan Aşk, Giderim, Ay Süzülür, Aşkın Bedeli, Hayat Bu, Aşk-ı Şikayet gibi sevilen şarkılara imza attı. 2005 yılında “Zafer Peker 2005” adlı albümünde ; Geç Bunları, Evlenirim Ben Onunla, İhanet, Hani gibi sevilen şarkılarla seslenen Zafer Peker, böylece altıncı albümünü tamamlamış oldu.

En son 2013 Kasım ayı sonlarında Vallahi & Aşk Bize Yakışmadı adlı altı parçalık bir Maxi Single ile uzun bir aradan sonra tekrar müzikseverlerle buluşan Zafer Peker bu çalışmasında ilk klibini ”Son Bir Hatıra” adlı şarkısına çekti. Zafer Peker’in klip yönetmenliğini Hakan Denker yaptı ve klip İstanbul’un çeşitli mekanlarında çekildi. Aranjörlüğünü Barış Mert Peker ve Serhat Çetin’in yaptığı Maxi Single müzik marketlerde yerini aldı. Zafer Peker evlidir. Barış Mert Peker (d. 20 Ocak 1988) adında bir oğlu vardır. Oğlu Barış Mert Peker’de müziği seçmiş olup, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı, Kompozisyon Bölümü mezunudur. Jazz piyanisti ve aranjörlük yapmaktadır. Zafer Peker’in hobileri arasında ; yeni yerler görmek, seyahat etmek, gittiği yerlerde fotoğraf ve video çekmek. Film seyretmek, deniz, balık tutmak, çarşı pazar alışverişi, vapura binmek, hayvanlar, sevdikleriyle fasıl, kısaca hayatın içinde detay olan birçok şey vardır.

Albümleri :

1992 – Sensiz Olmaz
1994 – Kafayı Taktım Sana
1996 – Dayanmıyor Yüreğim
1999 – Aşkımız Var Gibi
2001 – Zafer Peker 2001
2005 – Zafer Peker 2005
2013 – Vallahi & Aşk Bize Yakışmadı

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here