sohbet odaları

Burak Özdemir Kimdir ?

Doğum tarihi : 24 Mart 1994
Kaç yaşında : 27
Burcu : Koç
Meslek : Aşçı
Doğum yeri : Yayladağı, Hatay

CZN Burak olarak tanınan Burak Özdemir, Hatay Medeniyetler Sofrası adlı lokanta zincirinin sahibidir.

Burak Özdemir, 24 Mart 1994 tarihinde Yayladağı, Hatay’da Didem Bozbura, İsmail Özdemir çiftinin 4 çocuğunun sonuncusu olarak doğmuştur. Aslen Hatay Yayladağı Yoncakaya köyündendir. Küçük yaşta ailecek İstanbul’a taşındılar. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde okudu. CZN Burak olarak tanınmıştır.

Tekstil firması sahibi olan babasının desteğini alarak 2011 yılında İstanbul Aksaray’da Hatay Medeniyetler Lokantası adlı bir kebapçı açtı. Bir kaç yıl içinde farklı şubeler açarak bir lokanta zinciri kurdular. 2013’te Taksim’de, 2015’te de Etiler’de şube açtı.

CZN’nin nereden geldiğini şöyle açıklamaktadır : “Laleli’de babamın Cinzano adında tekstil firması vardı. Rus misafirlerimiz ‘Cinzano’ diyemiyor, dilleri dönmediği için hep ‘Cezene’ diyorlardı. O dönem yaramazdım, başka yerlerde çalışıyordum. ‘Zengin çocuğusun, onun bunun yanında ne işin var ?’ diyen bile vardı. Osmanbey’de bir konfeksiyon firmasında çalışıyordum. Günde beş sefer depodan malları alıp el arabasıyla Taksim ve Osmanbey’e bırakıyordum. ‘Bana ‘cezen’ deyin’ diyordum. CZN, cezenin kısaltmasıdır. Nereden geldiğimi unutmamamı sağlıyor.”

Hatay Medeniyetler Sofrası adlı lokanta zincirinin sahibi olan Burak Özdemir, Arap ve Anadolu Mutfağına ait yemekleri kameraya karşı gülümseyerek yaptığı yemek şovlarını sosyal medya platformlarında yayımlayarak “Smiley bae” adıyla tanınmış ve bir internet ünlüsü olmuştur.

Burak Özdemir, 25 Aralık 2020 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde bulunan dünyanın en yüksek gökdeleni Burç Halife’de Orta Doğu’nun en büyük restoranını açtı.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here