sohbet odaları

Senem Toluay Ilgaz Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1973
Kaç yaşında : 47
Meslek : Spiker
Doğum yeri : Bingöl

Senem Toluay Ilgaz, 1973 yılında, Bingöl’de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bitirdi.

Senem Toluay Ilgaz, çalışma hayatına Ekim 1998’de CNN TÜRK ekranlarında muhabir olarak başladı. Ardından haber spikeri olarak görevine devam eden Senem Toluay haber spikerliğinin yanı sıra Nisan 2000’den itibaren 3,5 yıl boyunca CNN Türk’de yayınlanan Gürkan Zengin’in sunduğu Editör programında, muhabir editör olarak çalıştı. Bir süre aynı kanalda ”Ajans” isimli programın sunuculuğunu yaptı.

Best FM haber merkezi editörlüğü, Star TV ekranlarında “Günaydın Türkiye” programını sundu. Radyo Foreks’te yapımcı, sunucu, Hür FM haber merkez muhabirliği gibi görevlerde yer aldı.

2009 yılında TRT Türk’e geçti. Dünya’nın 12 ayrı başkentindeki muhabir ağıyla dış politika haberlerinin üretildiği One Ajans’ta TRT Türk için hazırlanan Dünya Bülteni programını sundu. TRT ekranlarında ”Dünya’mız Detay” programını hazırladı ve sundu.

2011 yılının Nisan ayında El-Cezire’nin ekran yüzlerinden biri oldu. El-Cezire’nin televizyon projesini rafa kaldırıp yayın hayatına sadece internet portalı olarak devam etme kararının ardından yaşanan ilk tenkisatta görevine son verildi.

Senem Toluay Ilgaz, Haziran 2015’te transfer olduğu Habertürk TV’de Enine Boyuna isimli tartışma programını sunmaya başladı.

Senem Toluay Ilgaz, 2018 Mayıs ayından itibaren Haber Global’de çalışmaya başladı.

Senem Toluay Ilgaz, 07 Nisan 2006 tarihinde Rıfat Ilgaz’ın torunu Kerem Ilgaz ile evlendi. Bu evliliğinden, Nehir isminde bir kızı ve Çınar isminde bir oğlu vardır.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here