sohbet odaları

Muammer Ketenci Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1965
Kaç yaşında : 54
Meslek : Tasarımcı
Doğum yeri : İstanbul

Kendine has üslübu tasarımcılığı ve koca bir medeniyetin mirası üzerinde yükselen bir yetenektir Ketenci.

Muammer Ketenci, 1965 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Aslen Trabzon Akçaabat’lıdır. Asıl adı Muammer Üstübicioğulları’dır. “Ketenci” babaannesinin kızlık soyadıdır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra ardından, Avrupa’da tasarım ve moda alanında eğitim gördü.

Muammer Ketenci, 30 yılın üzerinde takı tasarım ve aksesuar işi ile uğraşmış ardından tekstile geçiş yapmıştır. Günümüzde İstanbul’da ve İstanbul dışında bir çok üniversite seminerler vermektedir.

Muammer Ketenci’nin adı Beyonce Knowles’nin “Crazy in Love” adlı albümü için tasarladığı ve turnelerinde de giydiği el işlemesi tamamı Swarovski taşlardan oluşan büstiyer ile tüm dünyada duyulmuştur. Tasarladığı kıyafetler dünyaca ünlü isimler tarafından da beğeni ile giyilmektedir. Ayrıca Hadise Açıkgöz’ün Eurovizyon şarkı yarışmasında giydiği kıyafeti de hazırlamıştır.

Muammer Ketenci haute couture tasarımların yanı sıra, halkın da rahatlıkla satın alıp kullana bileceği özel tasarım modellerden oluşan konsept ürünlerini, kendi adını taşıyan ticari markası altında çıkartmıştır.

Muammer Ketenci Moda Evi Ve Tasarım Merkezi Nişantaşı’ndadır.

Muammer Ketenci, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Muammer Ketenci, moda sektörüne atılmak isteyen ve tasarımcı olmak isteyen gençler için, Girne Amerikan Üniversitesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği Muammer Ketenci Akademi’yi kurdu.

2017 yılında kalp krizi geçirdi ve 4 damarı tıkalı olan Muammer Ketenci by-pass ameliyatına alındı.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here