sohbet odaları

Cahit Turan Kimdir ?

Doğum tarihi : 29 Nisan 1960
Kaç yaşında : 58
Burcu : Boğa
Meslek : Mühendis, Bakan, Bürokrat
Doğum yeri : Trabzon

Cahit Turan, 29 Nisan 1960 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Tam adı Mehmet Cahit Turan’dır. Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans yaptı. Cahit Turan, çalışma hayatına 1985 yılında İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü Kapıkule / Edirne Yolu (Edirne Kent Geçişi) Grup Şefliği emrinde İnşaat Mühendisi olarak başladı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün çeşitli teşkilatlarında bürokratik görevler üstlendi.

1997 yılından itibaren İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü bünyesinde Otoyol Bakım İşletme Başmühendisi, Otoyol Yapım Başmühendisi, Bölge Müdür Yardımcısı ve Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2003 yılında Karayolları Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Cahit Turan, 2005’ten itibaren ise vekaleten yürüttüğü Karayolları Genel Müdürlüğü görevine Ocak 2006 tarihinde asaleten atandı. 29 Ağustos 2015 tarihinde bu görevden Bakanlar Kurulu kararıyla alınarak Eylül ayında Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı oldu.

Cahit Turan, 02 Ekim 2015 tarihinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Danıştay üyeliğine atandı. 23 Temmuz 2016 tarihinde görevi bitti. Ardından, Kuzey Marmara Otoyolu inşaatını üstlenen konsorsiyumun CEO’luğuna getirildi. Cahit Turan, evlidir ve 3 çocuğu vardır. 09 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here