sohbet odaları

Hyung-ki Joo Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1973
Kaç yaşında : 44
Meslek : Piyanist, Besteci
Doğum yeri : İngiltere

Hyung-ki Joo, 1973 yılında İngiltere’de doğmuştur. Anne babası Güney Kore’lidir. O sekiz yaşında piyano dersleri almaya başladı ve bir buçuk sene sonra Surrey kentindeki Yehudi Menuhin Okulu’na kabul edildi. İngiltere’de eğitimine Menuhin Okulu’nda başladı ve daha sonra Manhattan School of Music’de Lisans ve Müzik Yüksek Lisans eğitimi aldı.

İlk müzikal başlangıcını Barbici Salonu’nda, Sir Yehudi Menuhin’in Varşova Senfoni’siyle gerçekleştirdi. Stravinsky Uluslararası Piyano Yarışmasının Büyük Ödülünü kazandı. Akademi ödüllü besteci Vangelis ile çalıştı. 2001 yılında Rafal Payne ve Thomas Carroll ile birlikte DIMENSION adlı bir piyano triosu kurdu. Hyung-ki Joo, 1999 yılında Aleksey Igudesman ile beraber “Igudesman & Joo” adlı müzik gurubunu kurdu.

2004 yılında, “A Little Nightmare Music” şovunu hazırladılar. O zamandan beri, ikili olarak ve solist olarak, dünyanın en büyük etap ve festivallerinde oda ve senfoni orkestralarıyla sahne almışlardır. Piyanist ve besteci Hyung-ki Joo, New York Filarmoni ve Londra Filarmoni gibi tanınmış orkestralar tarafından gerçekleştirilen eserlerle solist olarak ve dünya çapında oda topluluklarında yer aldı.

Hyung-ki Joo ve Aleksey Igudesman, John Malkovich ve eski James Bond, Roger Moore gibi aktörlerle UNICEF’in yardım konserlerinde çeşitli vesilelerle de bir araya geldi. Hyung-ki Joo ve Aleksey Igudesman komedi’yi klasik müzik ve popüler kültür ile birleştiren benzersiz ve komik tiyatro gösterileri sunan iki klasik müzisyendir. YouTube’daki klipleri bugüne kadar 35 milyonun üzerinde rekor kırdı ve ikilisi çok sayıda ülkede televizyonda gösterildi.

Klasik konser salonlarında ve 18.000 kişilik kalabalıkların önünde stadyumlarda aynı derecede rahat performans sergilediler. 2011 yılının Yılbaşı Gecesi, UNICEF yararına Viyana Konzerthaus sahnesinde dünyanın dört bir yanından 100 kemancının katılımı ile Hyung-ki Joo ve Aleksey Igudesman en çok “Dans Kemancıları” dünya rekorunu birlikte gerçekleştirdi. 15 Eylül 2017 tarihinde “Igudesman & Joo” adlı müzik gurubu olarak İstanbul’da Topkapı Aya İrini’de konser verdi.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

1 Yorum to “Hyung-ki Joo Kimdir ?”

  1. Necmettin Yücel dedi ki:

    Aleksey Igudesman ve Hyung-ki Joo, İstanbul’da konser verecek.

    Klasik müzikte bir çığır açan Dünyaca Ünlü ikili Aleksey Igudesman ve Hyung-ki Joo ‘Turkcell Platinum Istanbul Night Flight’ konserleri kapsamında ‘A Little Nightmare Music ’ turnesiyle 15 Eylül 2017 tarihinde İstanbul dinleyicisiyle buluşuyor.

    ‘And Mozart Show’ gösterisi ile sahne alacak olan ikilinin konseri, Aya İrini Müzesi’nde gerçekleşecek.

    Konser, saat 21:00’da başlayacak.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here