sohbet odaları

Umut Eker Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1983
Kaç yaşında : 33
Meslek : Tasarımcı, Stil danışmanı, Model
Doğum yeri : Bakırköy, İstanbul

Show TV 2. sezon “Bu Tarz Benim” yarışması Jüri Üyesi Umut Eker, 1983 yılında İstanbul Bakırköy’de doğmuştur. Babası finans uzmanıydı. Umut Eker, babasının isteği ve ısrarı ile açıköğretimde bankacılık ve sigortacılık eğitimi almıştır, ama bitiremeden bırakmıştır. Üniversite yıllarında bir bankada staj yapmaya başladı ancak, bankacı olmak istemediği için her şeyi bırakıp gitti. Üst giyimden ayakkabıya, çantadan aksesuara kadar geniş bir ürün yelpazesinde satış yapan “Diesel” Türkiye mağazalarında 2 sene satış temsilcisi, 1 sene de mağaza müdürü olarak çalıştı. Burada çalışırken manken Didem Soydan tarafından fark edilerek modellik yapması teklif edilir. 2002 yılında Diesel’den ayrılarak birkaç arkadaşıyla bir “street Fashion” markasını kurdu. Ardından oldukça hızlı büyüdüler ve yurt dışında birçok ülkeye ihracat yaptı. 2012 yılında hisselerini devrederek bu ortaklıktan ayrıldı.

Modaya Merter’deki tekstil firmalarından bazılarına erkek denim modelleri tasarlayarak başladı. Bir yandan da dergi çekimlerinde erkek modellerin stil danışmanlığını yaptı. Konuşurken R’leri söyleyemeyen ve ilk dövmesini 17 yaşında yaptıran Umut Eker’in vücudunda bol miktarda dövme vardır. Umut Eker, bedenindeki o dövmelerin anlamını şöyle açıklıyor. “Toplam 13 kelebek dövmem var, her gece ölüp, her sabah yeniden doğduğumu hatırlatıyor. Sol göğsümde Fight Club sabunu var, sisteme karşı geldiğimi anlatıyor. Sol kolumda komple gökkuşağı ve çiçekler var, kişiliğimin renklerini yansıtıyorlar. Sağ kolumdaki pinup kadın, bir kadında aradığım tutkuyu simgeliyor. Göbeğimde İstanbul City yazıyor, çünkü bu şehrin bağımlısıyım. Kolumda Beyoğlu pulu var. Sol bacağımın alt bölümünde elinde bebekle mekanik bir robot kadın var, duygusuz, mekanik sevişmeleri yansıtıyor.

Belimdeki iki tabanca, bana güçlü olduğumu söylüyor. Boynumdaki İspanyol Çingenesi kadın, benim için güzel şans anlamına geliyor ama bu dövme boynumda durduğu için ve herkesin cesaret edebileceği bir şey olmadığı için onunla meydan okumuş da oluyorum.” Umut Eker, 2009 & 2012 yılları arasında modacı Simay Bülbül ile birlikte oldu, ardından 2012 yılında oyuncu Naz Elmas ile birliktelik yaşadı. Ama bu da uzun sürmedi. 2013 yılında Gonca Vuslateri ile arkadaşlık yaptı. Tarkan, Ziynet Sali, Beyazıt Öztürk, Bengü, Emre Altuğ, Gülçin Ergül gibi ünlülere stil danışmanlığı yaptı. 2015 yılında ; sunuculuğunu Ebru Akel’in yapacağı Show TV 2. sezon “Bu Tarz Benim” yarışmasında ; Jüri koltuğunda renkli kişiliğiyle ünlü modacı Cemil İpekçi, tasarımcı Umut Eker ile stil danışmanı Sibel Arna ve model Chloe Loughnan oturacak.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here