sohbet odaları

Fulya Öztürk Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1989
Kaç yaşında : 32
Meslek : Gazeteci
Doğum yeri : Adana

Fulya Öztürk, 1989 yılında Adana’da doğmuştur. Liseyi Adana Gündoğdu Koleji’nde bitirdi. Üniversiteyi İstanbul’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. Üniversiteyi kazandığı ilk yıl televizyonculuk macerası başladı. Doğan TV’nin “Staj On Air” programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı.

Fulya Öztürk, profesyonel iş hayatına 2008 yılında CNN TÜRK Programlar Departmanı’nda başladı. Doktor Elif Ilgaz Aydınlar’la Yaşama Sevinci ve Cem Seymen’le İş Seyahati programının prodüktörlüğünü yaptı. Başkent İletişim Akademileri’nde Diksiyon ve Drama eğitimi aldı.

Fulya Öztürk, 2011 yılından bu yana CNN TÜRK Haber Merkezi’nde çalışıyor. 2014 yılından beri de “Muhabirlik” yapıyor.

Fulya Öztürk’ün hazırladığı haberler arasında ; Kobani’den kaçan Suriyeli Besma’nın hikayesi” ve “üniversite hastanelerinde hasta yakınlarından istenen medikal malzeme” haberi, “Türkiye’de Romatolog yok”, “Bir doktorun 36 saat nöbet çilesi” haberleri ve Avrupa’ya kaçmak için İzmir’e gelen Suriyeli’lerin kaçak yollarla nasıl göç ettiklerini anlattığı “Sığınamayanlar Belgeseli” çok ses getirdi.

İnsana dair her şeyin içinde olmayı çok seven Fulya Öztürk, ilkokul yıllarından üniversite yıllarına kadar Keman ve Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Adana’da konserlere çıktı. Fulya Öztürk için müzik bir tutku ve en fazla özlediği ve mutlu olduğu yer Barcelona imiş.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here