sohbet odaları

Elif Doğan Kimdir ?

Doğum tarihi : 06 Eylül 1994
Kaç yaşında : 26
Burcu : Başak
Meslek : Tiyatro, Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri : İstanbul

Elif Doğan, 06 Eylül 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’ne devam ederken yan dal olarak aynı üniversitede Devlet Konservatuarı Müzikal Bölümünde okudu. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında eğitim almaya başladı. Uzun yıllar şan eğitimini sürdürdü ve Müzikal oyunlarda görev aldı. Üniversitedeki ‘Broadway To Broadway’ müzik topluluğuna katıldı. Orada bir kaç farklı rol ve oyun oynadı ; ‘Kira’, ‘Batı Yakası Hikayesi’, ‘Saç Spreyi’, ‘Küçük Deniz Kızı’ oyunlarında rol aldı.

Elif Doğan, 2012’den beri çeşitli reklamlar, kitaplar ve kısa filmler için seslendirme yapıyor. Al Beni reklamında da rol almıştır.

Elif Doğan, 2016 yılında Kemalettin Tuğcu’nun “Bir Garip Kızcağız” adlı eserinden bir uyarlanan, yönetmen koltuğunda ise Özer Kızıltan’ın oturduğu, Su Kutlu ve İsmail Hacıoğlu’nun başrol oyuncusu olduğu “Kayıp İnci” adlı TV Filminde Levent Özdilek, Suna Selen ile birlikte rol aldı.

2017 & 2019 yılları arasında Show TV ekranlarında yayınlanan ; kadrosunda Dilan Çiçek Deniz, Aras Bulut İynemli, Perihan Savaş, Ercan Kesal, Mustafa Üstündağ, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın gibi isimlerin yer aldığı “Çukur” dizisinde Hale karakterini canlandırdı.

2018 yılında “Darısı Başımıza” adlı dizide başrolde olarak ; Mehmet Ozan Dolunay, Devrim Yakut, Açelya Topaloğlu, Nergis Kumbasar, İbrahim Kendirci, İlay Erkök, Ulvi Alacakaptan, Sevinç Erbulak, Kayhan Yıldızoğlu ile beraber rol aldı.

2020 yılında, senaryosunu Nuran Evren Şit‘in yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Ömer Faruk Sorak ve İpek Sorak birlikte oturduğu “Aşk Tesadüfleri Sever 2” adlı sinema filminde Elif Doğan, Sema karakterini canlandırırken oyuncu kadrosu Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Aytaç Şaşmaz, Zuhal Olcay, Uğur Polat, Levent Can, Türkü Turan, Erkan Can isimlerinden oluşturulmuş.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :

Ölüler Konuşmak İsterler
Journey To Broadway
Hairspray (Penny)
West Side Story
Rent
Ladies and Gentlemen Müzikal Topluluğu / Müzikal Konserler

Filmleri ve Dizileri :

2010 – Aşk Tesadüfleri Sever 2 (Sema) (Sinema Filmi)
2019 – Zengin ve Yoksul (Aleyna Erdemli) (TV Dizisi)
2018 – Darısı Başımıza (Öykü) (TV Dizisi)
2017 & 2019 – Çukur (Hale) (TV Dizisi)
2016 – Kayıp İnci (İnci Alike) (TV Fimi)
2016 & 2017 – Hayat Bazen Tatlıdır (Zeynep) (TV Dizisi)
2016 – Aşk Laftan Anlamaz (Suna) (TV Dizisi)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here