sohbet odaları

Battal İlgezdi Kimdir ?

Doğum tarihi : 11 Mart 1959
Kaç yaşında : 58
Burcu : Balık
Meslek : Siyasetçi
Doğum yeri : Malatya

Battal İlgezdi, 11 Mart 1959 tarihinde Malatya’da doğmuştur. İlkokulu Malatya’da okuduktan sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı, ortaokulu ve liseyi İstanbul’da okuyup ardından Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Battal İlgezdi, aile şirketlerinde görev alarak ticaret hayatına atıldı. Aynı zamanda öğrencilik yıllarında başlayan siyaset yaşamını 1984 yılında SODEP’de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı. Battal İlgezdi, Erguvan adlı inşaat şirketinin sahibi olarak Ataşehir’de belediye başkanı olana kadar 1400 daire yaptı. Belediye başkanı olduktan sonra Erguvan adlı inşaat şirketinin yönetimini bıraktı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerine CHP’den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir’in ilk belediye başkanı oldu.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden CHP’den Ataşehir Belediye Başkanı seçildi. Battal İlgezdi’nin ilk eşinden 1986 doğumlu Özlem İlgezdi adında bir kızı vardır. Battal İlgezdi, 2009 yılında diş hekimi Gamze Akkuş İlgezdi ile evlendi. Nikâh şahitliğini dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Turnam (d. 2012) adında bir kızı vardır.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here