sohbet odaları

Ayşegül Coşkun Kimdir ?

Doğum tarihi : 17 Haziran 1985
Kaç yaşında : 35
Burcu : İkizler
Meslek : Ses Sanatçısı, Besteci, Söz Yazarı, Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri : İstanbul

Ailenin en küçük kızı olan Ayşegül Coşkun, 17 Haziran 1985 tarihinde emniyet görevlisi ve müzisyen bir babanın kızı olarak İstanbul Beyoğlu’nda dünya’ya geldi.

İlkokul’a Cihangir Firuza İlköğretim okulu’nda başladı ve sonra Sarıyer’e taşındı. İlkokulun bir kısmını ve Ortaokulu Kocataş Barbaros İlköğretim okulunda ve lise eğitimini ise Sarıyer’de tamamladı. Okul dönemi boyunca her sene, icra edeceği mesleğin ilk adımlarını, gittiği her okulda, müzik faaliyetlerinde, hep en başta yer alarak attı. Müzik kulağı, babasının üflemeli enstrümanlarına verdiği nefeslerle doluydu ve bu özelliği ilerleyeceği yolda önünü açmış oldu.

Ailesinin tavsiyesi üzerine 2005 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2 yıl bankada ve 3 yılda özel sektörde muhasebecilik yaptı. Son çalıştığı yerde patronuna sinirlenerek bir şarkı yazdı ve başka bir şarkı daha derken şarkı sözü yazmaya ve bestelemeye başladı. Artık kendisinin sonunda tam anlamıyla müzikle uğraşması gerektiğini anlayan Ayşegül, gitar kursuna gitmeye karar verdi. Şan, piyano ve dans eğitimi aldı. Kursta tanıştığı bir arkadaşıyla yıllarca birlikte bir çok yerde sahne aldı.

Profesyonel çalışmalar adına kendine ait bestelerden ilk olarak 2014’te “Gerçeğim Seninle”nin aranjesini Alican Genç’e yaptırarak başladı. “Gerçeğim Seninle” Sekiz Müzik etiketiyle çıktı. Fakat klipsiz olarak yayınlandı.

Sonraki projesinde yine söz & müzik kendine ait olan “Cuk” adlı hareketli şarkısı, Bahadır Tatlıöz aranjörlüğünde ve klip yönetmenliğinde ilk video klibi olarak yayınlandı.

Daha sonra kursta tanıştığı arkadaşının kurduğu müzik şirketi olan Ayor Müzik’le anlaşma yaparak DMC Müzik ile söz ve müziklerini kendisi yaptığı Vur Dizine, Duvardaki Gülüşler, Liman ve Deniz Ol Gel şarkılarını ortak bir şekilde yayınladı.

2019 yılı Şubat ayında şarkılarıyla ivme kazanan sanatçı Ayşegül Coşkun, Dünyaca tanınmış İran’lı çok önemli oyuncularla birlikte “Motreb” adlı film projesinde başrol olarak yer aldı. Ayşegül film için 2 ayda Farsça öğrendi. Film’de hem Farsça hem Türkçe konuştu. Film için 2 şarkı sözü yazdı ve besteledi.

40 yıllık oyunculuk hayatında ilk kez şarkı söyleyen usta oyuncu Parviz Parastouei ile “Ah Benim Canım / In Sedaye Mane” şarkısı’nda birlikte düet yaptı. Ayşegül’ün Türkçe kısmının sözünü yazdığı “Ah Benim Canım” ve sözünü ve bestesini kendi yaptığı “İlahi Kader” şarkılarıyla ve İhtişamlı sahne bölümlerindeki sesiyle Ayşegül filme damgasını vurdu. Çekimler 2 ay sürdü ve İstanbul’da yapıldı. 2019 Kasım ayında yayınlanan film, İran’da İran tarihinin en çok gişe yapan filmi olarak tarihin rekorunu kırdı. Dünya’da bir çok festivalde yer alan Motreb filmi ve oyuncuları için Kanada, İngiltere, Amerika, Almanya, Hollanda gibi bir çok ülke ve şehirlerde kırmızı halı törenleri yapıldı. Halkın ve basının yoğun ilgisiyle karşılaşan Ayşegül herkes tarafından çok sevildi. Bir çok ülkedeki konserler vermeye hazırlanıyor.

Sosyal medya hesapları :

Instagram : aysegulcoskun
Twitter : aysegulmusic
Facebook : aysegulcoskun

Albümleri :

2014 – Gerçeğim Seninle
2015 – Cuk
2017 – Vur Dizine
2017 – Duvardaki Gülüşler
2018 – Liman
2019 – Deniz Ol Gel
2019 – İlahi Kader
2020 – Ah Benim Canım / In Sedaye Mane (Motreb Filmi Şarkısı)

Filmleri ve Dizileri :

2020 – Motreb : Çalgıcı (Nazan) (Sinema Filmi) (İran & Türk Yapımı)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here