sohbet odaları

Mehmet Muş Kimdir ?

Doğum tarihi : 01 Mayıs 1982
Kaç yaşında : 39
Burcu : Boğa
Meslek : Siyasetçi, Milletvekili, Bakan
Doğum yeri : Sürmene, Trabzon

Mehmet Muş, 01 Mayıs 1982 tarihinde Trabzon, Sürmene’de doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi için ABD’ye giden Mehmet Muş, Washington Eyalet Üniversitesi Ekonomi Bilimleri Okulu’nda, Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ardından Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında ekonomi doktorasını tamamladı.

Mehmet Muş, özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalıştı. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları teşkilatında aktif görevler üstlenen ve çalışmalar yürüten Muş, sırasıyla, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Ekonomi İşleri Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini icra etti.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 24. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçildi ve TBMM’de Dışişleri Komisyonu üyeliği yaptı. Aynı dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde bulundu. NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Mehmet Muş, 2012 yılında Ümmü Eymen Özyardımcı ile evlendi. Bir çocuğu vardır.

Numan Kurtulmuş’un Başbakan Yardımcılığı görevine atanmasından sonra, 27 Ağustos 2014 tarihinde yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Kongresinde Ekonomiden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Genel Kurulunda yeniden AK Parti MKYK üyeliğine seçilmiştir.

TBMM’nin 26 ve 27. dönemlerinde AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini 31 Mart 2021 tarihine kadar yürütmüştür.

21 Nisan 2021’de Resmî Gazete’de yayımlanan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kararnamesiyle Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan boşalan Ticaret Bakanlığına atandı.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here