sohbet odaları

Çetin Çiftçioğlu Kimdir ?

Doğum tarihi : 09 Kasım 1946
Kaç yaşında : 75
Burcu : Akrep
Meslek : TV Sunucusu
Doğum yeri : Zonguldak

Çetin Çiftçioğlu, televizyon kanallarında sunduğu şaka programları ile tanınır.

Çetin Çiftçioğlu, 09 Kasım 1946 tarihinde Zonguldak’da doğmuştur. Babası Kıbrıslı’dır. 3 yaşındayken babasını kaybeden Çetin Çiftçioğlu ailesi ile beraber İstanbul’a göç ettiier. Yatılı okullarda öğrenim gördü.

Askerliğini Balıkesir orduevinde yaptı.

Çetin Çiftçioğlu, Erol Büyükburç, Tanju Okan ve Şerif Yüzbaşıoğlu’nun orkestralarında bateri çaldı.

Çetin Çiftçioğlu, evlidir ve bir kızı vardır. Evlendikten sonra müziğe ara vermiş ve 3 yıl sigorta eksperi olarak çalışmıştır.

1994 yılında Show TV’de şaka programı yapmaya başlayan Çetin Çiftçioğlu, yapımcı Levent Altınay’ın yardımıyla “Şakamatik” adlı televizyon programında ünlülere şakalar yaptı. İlk şakasını Nurseli İdiz’e gerçekleştirdi. Sırasıyla Show TV, Kanal 7, Star TV ve Beyaz TV’de program sunuculuğu yaptı.

En uzun süre Kanal 7’de yaptığı “Şakacı” adlı programı sürdürdü ve bu programla tanındı. Beş yıl ara verdikten sonra yeniden 2010’de Kanal 7’de şaka programı yapmaya başladı

Çetin Çiftçioğlu, 2003 yılında yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı “Hababam Sınıfı : Merhaba” adlı sinema filminde tarih öğretmeni Hitit Besim karakterini canlandırmıştır. Filmde Mehmet Ali Erbil, Hülya Koçyiğit, Halit Akçatepe, Mehmet Ali Alabora, Nehir Erdoğan, Şafak Sezer, Melih Ekener, Peker Açıkalın, Sümer Tilmaç, Tuncay Akça, Ahmet Arıman, Cem Gürdap, Zeki Alasya, Ayşen Gruda, Cengiz Küçükayvaz, Zihni Göktay, Ceyhun Yılmaz, Bülent Kayabaş oynamıştır.

27 Haziran 2020 tarihinde Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” programına katıldı. Çetin Çiftçioğlu 1000 TL kazanarak yarışmadan elendi.

Kitapları :

2018 – Ben Şaka Yapıyorum Millet Gerçek Sanıyor

Filmleri ve Dizileri :

2003 – Hababam Sınıfı : Merhaba (Hitit Besim) (Sinema Filmi)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here