sohbet odaları

Murat Özyeğin Kimdir ?

Doğum tarihi : 10 Ocak 1976
Kaç yaşında : 42
Burcu : Oğlak
Meslek : İş Adamı
Doğum yeri : İstanbul

Murat Özyeğin, 10 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası iş adamı Hüsnü Özyeğin, annesi Ayşen Özyeğin’dir. Ayşecan Özyeğin (d. 1981) adında bir kız kardeşi vardır. Amerika Pensilvanya’da Carnegie Mellon Üniversitesinde Endüstri Yönetimi ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal eğitimi alarak 1998 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 1998 yılında Brooklyn, Connecticut, Amerika merkezli Bear Stearns & Co. Yatırım Bankası’nın New York ofisinde “Şirket Birleşme ve Satın Alma Grubu”nda “Finansal Analist” olarak çalışmaya başladı.

2000 yılında aynı bankanın Londra ofisinde Kıdemli Analist olarak görevine devam etti. 2003 yılında Harvard Üniversitesinde işletme yönetimi yüksek lisansı eğitimini tamamladı ve Türkiye’ye döndü. Babası iş adamı Hüsnü Özyeğin’in kurduğu Fiba Holding ve Finansbank’ta Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Bölümlerini kurdu. Murat Özyeğin, halen Fina ve Fiba Holding’lerinde yönetim kurulu üyeliği ; Doğal Hayatı Koruma Vakfı ve Özyeğin Üniversitesi’nde mütevelli heyeti üyeliği ; Fiba Grubu’nda Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Başkanlığı ; Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Harvard Üniversitesi Global Danışma Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Murat Özyeğin, 2001 yılında İzmir’li İngiliz Edwina Sponza ile evlendi. Yaz Özyeğin (d. 2010), Lal Özyeğin (d. 2003), Ege Özyeğin (d. 2005) adlarında 3 çocuğu vardır. 2012 yılında boşandılar. Murat Özyeğin, 2016 yılından itibaren Murat Özyeğin Yasemin Güçkan ile birliktedir. TÜSİAD’ın 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 47. Genel Kurulu toplantısında TÜSİAD başkanı olarak Erol Bilecik seçilirken, Murat Özyeğin Girişimcilik Yuvarlak Masası Lideri olarak Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here