sohbet odaları

John R. Bass Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1962
Kaç yaşında : 54
Meslek : Diplomat
Doğum yeri : New York, ABD.

ABD. Başkanı Barack Obama tarafından ABD’nin Türkiye Büyükelçisi olarak 1 Ekim 2014 tarihinde göreve atandı. John R. Bass, ABD., 1962 yılında New York’da doğmuştur. İtalyan kökenli bir aileden gelmektedir. Babası ABD Hava Kuvvetlerinde subaydır. John R. Bass, Syracuse Üniversitesinden 1986 yılında mezun oldu. John R. Bass, ABD Dışişleri Bakanlığı’na atanmadan önce Türkiye, Kıbrıs, Benelüks ülkeleri ve NATO / Rusya görüşmeleri üzerinde çalışmalar yaptı. Yurt Dışı Hizmetleri’ne katılmadan önce bir gazete editörlüğü ve bir siyasi kampanya danışmanlığı yaptı. 1998 & 2000 yılları arasında, Kosova’da bulunan barış gücü komuta merkezinde görev yaptı. Ayrıca, Rusya’nın ABD’nin Avrupa’ya yerleştirmeyi planladığı füze savunma sistemini kabul etmesi için müzakereler yürüttü.

2000 & 2001 yılları arasında, stratejik silah azaltımı, Rusya Federasyonu ile tartışmalar için politika ve operasyonel planlamasını koordine merkezi, Dışişleri Bakan Yardımcısı Strobe Talbott’un personel şefi oldu. 2002 & 2004 yılları arasında, Roma’da insan hakları, göç, insan ticareti, birey ve işgücü piyasası reformu konularında İtalyan hükümeti ve sivil toplum örgütleri ile koordineli olarak Roma’da ABD Büyükelçiliği’nde görev yaptı. John R. Bass, 2004 & 2005 yılları arasında, ABD’nin eski başkan yardımcısı Dick Cheney’nin müşavirliğini yaparak Avrupa ve Avrasya konularında özel danışmanı oldu. 2005 & 2008 yılları arasında, Dışişleri Bakanlığı Operasyon Merkezi Direktörü olarak görev yaptı. Bass Operasyon Merkezi’nde görev yaptığı dönemde, Katrina Kasırgası karşısında uluslararası yardım koordinasyonunu yönetti.

2008 & 2009 yılları arasında Bağdat İl İmar Ekibinde başkanlık yaptı. John R. Bass, 1 Ekim 2009 tarihinde Gürcistan, Tiflis Büyükelçisi oldu. 2012 yılında oradaki görevi bitince 2012 Ekim ayında ABD. Dışişleri Bakanlığı Yönetici Sekreteri olarak ABD.’ye döndü. John R. Bass, ABD. Dışişleri Bakanı John Kerry’nin özel asistanı olarak görev yapmakta iken 7 Temmuz 2014 tarihinde görevi sona eren Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin yerine ABD. Başkanı Barack Obama tarafından John R. Bass, ABD’nin Türkiye Büyükelçisi olarak 1 Ekim 2014 tarihinde göreve atandı. Türkiye’de daha önce görev yapmayan John R. Bass, İngilizceden başka İtalyanca, Fransızca ve Türkçe bilmektedir. John R. Bass, Holly Holzer ile evlidir.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

1 Yorum to “John R. Bass Kimdir ?”

 1. Necmettin Yücel dedi ki:

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye’ye geldi.

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye’ye geldi. Biden’ı taşıyan uçak 21 Ocak 2016 Perşembe günü saat 21:18’de Atatürk Havalimanı’na indi. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın yarından başlayarak cumartesiye kadar gerçekleştireceği İstanbul ziyareti nedeniyle Beşiktaş’ta bazı yollar kapalı olacak. Biden’ı, Atatürk Havalimanı’nda, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John R. Bass, İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter, İstanbul Vali Yardımcısı Yakup Vatan, Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ve diğer ilgililer karşıladı. Joe Biden ile birlikte eşi Jill Biden da İstanbul’a geldi. Biden, havalimanından uzun bir konvoy eşliğinde geniş güvenlik önlemleri altında kalacağı otele hareket etti.

  KONAKLAYACAĞI OTELİN ÇEVRESİNDE YOLLAR KAPATILDI

  Biden’in konaklayacağı Beşiktaş’taki Conrad oteli çevresinde bazı yollar trafiğe kapatıldı. İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile de bir araya gelecek Biden için Beşiktaş’ta, Saray Caddesi’nden Conrad Otel istikameti, Barbaros Bulvarı’ndan Saray Caddesi istikameti, Mehmet Ali Bey Sokak kesişiminden trafiğe kapatıldı. Trafiğe kapatılan yolların Biden’in temaslarının tamamlanmasının ardından Cumartesi günü saat 18.00 de açılacağı bildirildi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Joe Biden’ın 21 & 23 Ocak tarihleri arasında gerçekleştireceği İstanbul ziyareti sebebiyle, Cuma günü saat 17:00’den 23 Ocak Cumartesi günü saat 18:00’e kadar trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar şöyle :

  Trafiğe kapatılacak yollar

  Saray Caddesi’nden Conrad Otel istikameti (Yıldız Hamidiye Camii önü), Barbaros Bulvarı’ndan Saray Caddesi istikameti, Mehmet Ali Bey Sokak kesişiminden (Ertuğrul Tekke Camii yanı) trafiğe kapatılacak.

  Alternatif güzergahlar

  Serencebey Yokuşu Caddesi’nden Saray Caddesi’ne gelen akım Müvezzi Caddesi istikametine, Barbaros Bulvarı istikametinden Saray Caddesi’ne gitmek isteyen araç sürücüleri Serencebey Yokuşu Caddesi veya Çırağan Caddesi istikametine yönlendirilecek.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here