sohbet odaları

Helin Avşar Kimdir ?

Doğum tarihi : 02 Kasım 1980
Kaç yaşında : 36
Burcu : Akrep
Meslek : Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri : Ankara

Helin Avşar, 2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Avşar ailesi aslen Kars’lıdır. Sanatçı Hülya Avşar’ın kız kardeşidir. Annesinin adı Emral ve babasının adı Celal Avşar’dır. Diğer ablasının adı Leyla’dır. Yurt dışında, İsviçre’de eğitim aldı. Helin ve Hülya Avşar’ın seneler önce amcası, Kars’ta bir hastanede başhekim ve annesi de onun yanında stajiyer hemşire olarak çalışıyor iken Babası Celal Avşar abisini ziyarete Kars’a gittiğinde annesini görüyor ve aşık oluyor. Sonra da onu kaçırıyor. Ankara’ya yerleşiyorlar. Helin Avşar 4 yaşındayken, Hülya Avşar’ın güzellik kraliçesi seçilip sinema filmleri çevirmeye başlaması ile aile Ankara’dan İstanbul’a taşınmış. Çocukluğu, Kışları İstanbul’da yazları da Ayvalık’ta geçmiştir. Bir dönem Kanal D’de ve bir reklam ajansında staj yaptı. Esas iş olarak tekstille ilgilendi. Nişantaşı’nda kendi tasarımlarını sattığı bir butik mağaza açtı. Arkasında da atölyesi vardı, o zaman yaşı 25’di ama altından kalkamadı kapattı.

2007 yılında da Şarkı Söylemek Lazım şarkı yarışmasında yarıştı. 2011’de “Yok Böyle Dans” yarışmasına katıldı. Son dönemde medyada röportaj ve sunuculuk görevleriyle bulunmuştur. 2009 yılında gazeteciliğe başlayan ve Habertürk’ün hafta sonu eklerinde röportajlar yapan Helin Avşar, 2014 yılında gazete ile yollarını ayırdı. TV8 ekranlarında 2012 yılında yayınlanan, Afrika’nın beşiği Kenya’da gerçekleşen yarışma programı “Trophy Türk” sunuculuğunu Ertem Şener ve Taner Güngör ile birlikte Helin Avşar yaptı. Burcu Çetinkaya ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi. Helin Avşar, 20 Şubat 2016 tarihinde Serhan Bora ile evlendi.

Filmleri ve Dizileri :

2007 – İki Yabancı (TV Dizisi)
2005 – Hababam Sınıfı Askerde (Asker Zehra) (Sinema Filmi)

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

1 Yorum to “Helin Avşar Kimdir ?”

  1. Necmettin Yücel dedi ki:

    Helin Avşar, sadece bir aydır tanıdığı sevgilisi Serhan Bora yıldırım nikahıyla 20 Şubat 2016 tarihinde evlendi.

    Helin Avşar'ın sevgilisinden 14 Şubat'ta evlenme teklifi aldığı hiç düşünmeden evet dediği ve evlilik kararına ailelerin de onay verdiği öğrenildi. İstinye'deki evlerinde düzenlenen sade nikah töreninde Hülya Avşar, nikah şahidi oldu. İstinye'deki evlerinde düzenlenen sade bir törenle evlenen Helin Avşar, nikaha saatler kala gelinliğini giydi. Gelinlikli fotoğraflarını paylaşan Avşar, altına şunları yazdı ; "Kayinvalidem ve gorumcem ve esim, Ciğerimin köşesi, yüreğimin neşesi, bahçemin can ağacı ile bir ömür." Sadece aile dostlarının katıldığı düğün töreninde eski enişte Kaya Çilingiroğlu'da hazır bulundu. Sade bir nikahla evlenmeyi tercih eden Helin Avşar'ın nikah şahitliğini ablası Hülya Avşar yaparken, Serhan Bora'nınkini ise Prof. Dr. Erol Avşar yaptı. Helin Avşar'ı bu mutlu gününde eski eniştesi Kaya Çilingiroğlu ve yeğeni Zehra Çilingiroğlu'da yalnız bırakmadı. Helin Avşar'ın İstinye'deki evinde kıyılan nikaha aile yakınları harici kimse davet edilmedi.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here