sohbet odaları

İsmet Cerit Kimdir ?

Doğum tarihi : 01 Nisan 1976
Kaç yaşında : 44
Burcu : Koç
Meslek : Yazar, Üst Düzey Yönetici
Doğum yeri : Gümüşhacıköy, Amasya

İsmet Cerit, 01 Nisan 1976 tarihinde Amasya’nın şirin ilçesi Gümüşhacıköy’de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Arife’dir. İlk okulu Ülkü İlköğretim Okulu’nda, Orta öğrenimi Kemal Paşa Orta Okulunda tamamladıktan sonra eğitim hayatına İstanbul’da devam etti, Florya Tevfik Ercan Anadolu lisesini bitirdi. Eğitimine ara verip 1997 yılında ticaret hayatına atılan Cerit bugün Atlantic International University işletme lisans programı’nda eğitimine devam etmektedir.

CRT Outsourcing şirketini temsilen 1997’den günümüze bir çok ulusal ve uluslararası projede Global Solution Partner misyonuyla, yüksek performanslı iş sonuçları elde ederek önemli başarılara imza atarak, bu alanda ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülmüştür.

CRT Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve spor, sanat, müzik ile hep iç içe olan Cerit, fotoğrafçılıkla yakından ilgili, ve ülkemizin en değerli şirketlerinin CEO’ları ile üst düzey yöneticilerinden oluşan C-Majör İş’ten Sesler Korosu üyesidir. Müzik, sanat ve iyilik dolu bir yaşam için emeklerini bir araya getiren C-Majör gönüllüleri, ihtiyaç sahibi kimsesiz çocuklar ve hayır kurumları yararına konserler düzenlemeyi amaçlıyor.

İsmet Cerit’in 2011 yılında “Jewel of Lounge” isimli derleme bir müzik albümü, 2014’de sayıların spiritüel anlamını konu alan ilk kitabı “40”, 2018 Nisan ayında Fatih Sultan Mehmed’in Edirne’den İstanbul’a doğru yürüyüşünü konu alan roman tadındaki kitabı “Fetih İstanbul”, Temmuz 2019’da çıkardığı “Göbeklitepe : Saklı Mabede Yolculuk” adlı kitabı ile birlikte 3 adet kitabı mevcuttur.

“Fetih İstanbul” adlı kitabı 2018 Mayıs ayında Altın Kalem Ödüllerinde tarihi roman kategorisinde ödüle layık görüldü.

2003 yılından beri evli olan İsmet Cerit’in iki çocuğu vardır.

Spor / Sanat / Müzik hep hayatının içinde müziğin her türünü dinleyen İsmet Cerit kitap okumaktan, film izlemekten ve yürümekten müthiş keyif almakta ve teknolojiyle çok ilgili, biraz fotoğrafçılık, biraz atış sporu, şu sıralar da perküsyona merak sarmış, Conga dersleri almaktadır. 1,78m boyundadır.

Ödülleri :

2018 – Altın Kalem Ödüllerinde tarihi roman kategorisinde ödüle layık görüldü. (“Fetih İstanbul” adlı kitabı ile)

Albümleri :

2011 – Jewel of Lounge (derleme müzik albümü)

Kitapları :

2014 – 40 (sayıların spiritüel anlamını konu alan ilk kitabı)
2018 – Fetih İstanbul
2019 – Göbeklitepe : Saklı Mabede Yolculuk

İsmet Cerit’ten Saklı Mabede Yolculuk :

İnsanlık tarihinin dönüm noktalarından biri olan ve içerisinde henüz keşfedilmemiş pek çok giz barındıran Göbeklitepe binlerce yıl öncesinden günümüze kadar bir çekim merkezi olma özelliğini koruyor. Peki, bu bölgeyi bu kadar özel kılan ne ? İnsanlık yeni medeniyetler kurmanın ilk adımları olan Göbeklitepe’ye nasıl ulaştı ? Araştırmacı yazar İsmet Cerit Göbeklitepe : Saklı Mabede Yolculuk adlı yeni kitabında okurlarını 12 bin yıl öncesinin sırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Arka Kapak Yazısı :

Altı insan türü arasında neslini sürdüre bilmeyi sadece o başardı. Homo sapiens.. Peki neydi onu doğayla anlaşmaya iten güdü ? Neden bir arada yaşamayı öğrenmek zorunda kaldılar ? Üretici “üretici gücü” taklit ederek mi keşfettiler ? Deneyip yanılmanın bedelini nasıl ödediler ? Ne oldu da ölümü döngünün bir parçası kabul ederek üzerine anlamlar yüklediler ? Ölümsüzlüğün mümkün ola bileceğine nasıl ikna oldular ? Medeniyetler kurmayı, sanat üretmeyi nasıl keşfettiler ? Estetik anlayışa ne şekilde ulaştılar ? İşte bütün bu soruların cevabı hâlâ bir mabette gizli : Göbeklitepe’de…

Araştırmacı yazar İsmet Cerit’in kaleme aldığı Göbeklitepe : Saklı Mabede Yolculuk sürükleyici bir kurguyla 12 bin yıl öncesinin sırlarını çıkarıyor gün ışığına… Sadece tarihe değil, insanın kendine yolculuğuna da dönüşen bu serüven, hayatta kalma güdüsünü bir sanata dönüştürüyor adeta.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here