sohbet odaları

Gülsüm Kav Kimdir ?

Doğum tarihi : ?? ?? 1971
Kaç yaşında : 50
Meslek : Doktor, Yazar, Aktivist
Doğum yeri : Amasya

Gülsüm Kav, 1971 yılında Amasya’da doğmuştur. Tam adı Ceylan Gülsüm Kav’dır. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Gülsüm Kav, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deontoloji Ana Bilim Dalı uzmanlığından mezun oldu.

Gülsüm Kav, tıp etiği uzmanı olarak başladığı kariyerine, 2003 & 2012 yılları arasında İstanbul Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları Uzmanlığı ile devam etmiştir. 2012 yılından sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman hekim olarak çalışmaya devam etmiştir. Ankara ve İstanbul Tabip Odalarında İnsan Hakları Komisyonunda, İstanbul Tabip Odası yayın organı Hekim Forumunda, Kadın Hekimlik Komisyonunda, Etik Kurul’da ve TTB Kadın Hekimlik Kolu İstanbul temsilciliğinde görev aldı.

İstanbul Tabip Odası, Türkiye Biyoetik Derneği, Tıp Etiği ve Hukuku Derneği üyesidir. Kadın haklarına dikkat çekmek üzere Yarın gazetesinde ve diğer gazete ve dergilerde yazıları yayınlanmaktadır.

Bir feminist aktivist olan Gülsüm Kav, 2010 yılından beri Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun kurucularından olup, halen platform genel temsilciliğini yürütmektedir. Gülsüm Kav ayrıca 2014 yılında Birleşik Haziran Hareketinin Yürütme Kuruluna da seçilmiştir.

Gülsüm Kav, 2020 yılında BBC’nin ilham veren en etkili 100 Kadın listesine girdi. Yarın Haber gazetesi yazarları arasındayken Yeni Yaşam gazetesinde de yazıları yayınlandı.

Gülsüm Kav, her fırsatta ve her platformda İstanbul Sözleşmesi’nin önemini dile getiriyor.

Kitapları :

2020 – Yaşasın Kadınlar : Türkiye’de Kadın Cinayetleri Gerçeği ve Çözüm Yolları

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here