sohbet odaları

Mustafa Yiğit Zeren Kimdir ?

Doğum tarihi : 22 Ekim 1991
Kaç yaşında : 29
Burcu : Terazi
Meslek : Üst Düzey Yönetici
Doğum yeri : Mersin

Mustafa Yiğit Zeren, 22 Ekim 1991 yılında Mersin’de doğmuştur. İlk ve ortaokul öğrenimini Özel Türkmen Koleji’nde, lise eğitimini de Mersin Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul’daki Sabancı Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü’nde başarı ile bitiren Zeren, Yüksek Lisansını dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 27. sırada olan The London School of Economics’te yaparak, ekonomi alanındaki eğitimini tamamlamıştır.

Mustafa Yiğit Zeren, İngiltere’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda yaptığı stajların ve çalışma hayatının ardından babası Sayın Rıdvan Zeren’in 1973 yılında temellerini attığı Zeren Serbest & Yeminli Mali Müşavirlik’te bayrağı devralmak ve hayallerini gerçekleştirmek üzere 2015 yılında yurda geri dönmüştür.

Mustafa Yiğit Zeren, uluslararası mali müşavirlik ruhsatı olan “ACCA” ile Zeren Serbest & Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi’nde Yönetici Ortak olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda Zeren Group Yatırım Holding A.Ş. adına 2015 yılında Finans Baş Sorumlusu (CFO) görevini de üstlenen Zeren, 2018 yılından itibaren de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Zeren Group, Mustafa Yiğit Zeren önderliğinde, bir çok ülkede projeler yürütmektedir. Bu projeler başta İstanbul ve Londra olmak üzere dünyanın önemli finans merkezlerindeki ofislerden koordine edilmektedir.

Zeren Group Holding adına ülke içerisinde ve uluslararası alanda bir çok başarılı işe imzasını atan Zeren, farklı sektörlerdeki başarısını, 2019 yılında Türkiye Marka Ödülleri tarafından verilen “Yılın CEO’su” ödülünü alarak tasdiklemiştir.

Mustafa Yiğit Zeren, başta DEİK, TABA Am-Cham ve TÜSİAD olmak üzere yerli ve yabancı bir çok üst düzey kurum ve kuruluşta aktif olarak yer almakla beraber içerisinde bulunduğu çevrelere de ekonomik ve ticari anlamda danışmanlık vermektedir.

Sivil toplum kuruluşlarına ve uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine oldukça önem veren Zeren, spor ile de profesyonel anlamda ilgilenmektedir ve profesyonel tenis lisansına sahiptir.

İyi derecede İngilizce, İspanyolca ve Rusça bilen Zeren, “Bireyin, kendisini geliştirmesine” oldukça önem vermektedir.

Bir yanıt bırakın, or Geri İzleme kendi sitenizden.

2 Yorum to “Mustafa Yiğit Zeren Kimdir ?”

 1. Necmettin Yücel dedi ki:

  Zeren Group Ceo’su Mustafa Yiğit Zeren Türkiye Marka Ödülleri’nde yılın Ceo’su ödülünü kazandı.

  Tarla Bitkileri Üreticileri Merkez Birliği’nin (TARBİGEM) katkılarıyla 01 Nisan’da Hilton Bomonti’de Burcu Esmersoy ve Timur Acar’ın sunumuyla gerçekleşen Strong Medya Türkiye Marka Ödülleri Tören’inde iş ve sanat dünyasının başarılı isimleri bir araya geldi.

  Danışmanlıktan bilişim teknolojilerine, gayrimenkulden medya sektöründe birçok sektörde yatırımları bulunan Zeren Group Ceo’su Mustafa Yiğit Zeren Türkiye Marka Ödülleri’nde yılın Ceo’su ödülünü kazandı.

  Demet Akalın konseriyle davetlilerin keyifli ve eğlenceli saatler yaşadığı Strong Medya Türkiye Marka Ödülleri Törenine ünlüler adeta akın etti. Güneri Civaoğlu, Demet Sabancı, Tolgahan Sayışman, Derya Uluğ, Fatma Turgut, Şebnem Bozoklu, Gökhan Tepe, Çetin Altay, Keremcem, Samsun Demir gibi sanat ve cemiyet hayatının önemli isimlerinin yer aldı.

  Strong Medya Türkiye Marka Ödülleri Töreni açılış konuşmasını gerçekleştiren Tarla Bitkileri Üreticileri Merkez Birliği (TARBİGEM) Genel Başkan’ı Fuat Kukut’a Demet Sabancı tarafından ödül verildi. Turkey One Derneği kapsamında yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Demet Sabancı’ya ise ödülü TARBİGEM Genel Başkan’ı Fuat Kukut verdi.

  İki ay gibi kısa bir sürede Strong Medya Türkiye Marka ödülleri Töreni’nin gerçekleştiren Strong Medya AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Çiçek” Bu zamana kadar gerçekleştirilen tüm ödül törenlerinden farklı olarak çok başarılı bir organizasyon gerçekleştirdik. Katılan tüm misafirlerimizin ettiği teşekkür yaşadığımız yorgunluğu hafifletti. Tören başlangıcından sonuna kadar tüm misafirlerimizin gece de yer alması onların yaşadığı memnuniyeti gösteriyordu.‘’ dedi.

  Yılın İş Kadın Ödülü Tuba Koca Demirtaş’ın

  Kablo pabuçları ve el aletleri üretimi gerçekleştiren Şafak Elektrik’i sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda da başarılı bir markaya dönüştüren başarılı iş kadını Şafak Elektrik Yönetim Kurulu Üyesi Tuba Koca Demirtaş, Türkiye Marka Ödülleri’nde Yılın İş Kadını Ödülü’nü aldı.

  Termal Turizme Katkı Ödülü Terma City’nin

  Özel olarak dizayn edilen, 1000 m2 başkanlık suiti ve 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere sahip 21 adet kral dairesinin bulunan Terma City Türkiye Marka Ödülleri’nde Termal Turizme Katkı Ödülü’nü kazandı.

  Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü Nafiye Bahur’un

  Un, bakliyat, tekstil, madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren Ankara merkezli Nora Grup’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nafiye Bahur’a Türkiye Marka Ödülleri’nde Yılın Kadın Girişimcisi ödülü verildi.

  Yaşam Boyu Başarı Ödülü Aydın Uçkan’ın

  İş hayatında 53 yılı geride bırakan iş dünyasının sevilen ismi Aydın Uçkan, marka ve kariyer etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türkiye Marka Ödülleri’nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü aldı.

  Jüri Onur Ödülü Hayati Babaoğlu’nun

  İş hayatında geride bıraktığı 45 yıla, onlarca ödül, vergi rekortmenlikleri, sosyal sorumluluk projeleri sığdıran iş dünyasının saygın ismi Özden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Babaoğlu’na, Türkiye Marka ödülleri komitesi ve jürisi tarafından Jüri onur ödülü verildi.

  Yılın Maden Teknolojileri Markası ödülü S-Tech Maden Makinaları’nın

  Son teknolojide üretimini gerçekleştirdiği maden makinaları sektöründe önemli bir boşluğu dolduran S-Tech Maden Makinaları, Türkiye Marka Ödülleri’nde Yılın Maden Teknolojileri Markası ödülü verildi

 2. Necmettin Yücel dedi ki:

  Zeren Group Holding, 3. çeyrekte yüzde 13 oranında büyüdü.

  Mali müşavirlik ve danışmanlıktan bilişim teknolojilerine, gayrimenkulden medya sektörüne bir çok sektörde yatırımları bulunan Zeren Group Holding, 3. çeyrek raporuna göre, geçen seneye göre yüzde 13 oranında büyüdü.

  Son çeyrek verilerine göre, 200’ün üzerinde çalışanı olan Zeren Group Holding’in aynı zamanda Londra ofisindeki istihdamı da 10 kişi üzerine çıktı.

  Yılın CEO’su ödülünü alan Mustafa Yiğit Zeren, faaliyet gösterdikleri sektörlerde uluslararası bir markaya dönüştüklerini belirterek, ülke için istihdam sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.

  Zeren Mali Müşavirlik Türkiye genelinde yaklaşık 600 mükellefe sahip. Genelde yabancı müşterilerle çalışan Zeren Mali Müşavirlik birçok dilde hizmet vermesi ve partnerlerinin yabancı olması sebebi ile de Türkiye’ye gelen yeni yatırımcıların tercihi oluyor.

  Şirket, İstanbul Levent’teki yeni holding merkezinde büyüyen kadrosu genç ve dinamik ekibiyle çalışmalarına devam ediyor.

Yorumuzu Yazın

Giriş yapmanız gereklidir giriş yap Yorum yazmak için.

Genel Genel The title of your home page Your Content Here